• Odbierz prezent
Atrakcyjna dywidenda od Lokum Deweloper zatwierdzona przez WZ

Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki Lokum Deweloper podjęło dziś uchwałę dotyczącą wypłaty dywidendy za 2017 rok. Akcjonariusze przychylili się do rekomendacji Zarządu w tej sprawie.

 

Walne Zgromadzenie Lokum Deweloper zadecydowało o przeznaczeniu części zysku za 2017 rok na wypłatę dywidendy.  Na ten cel przeznaczono kwotę 15,12 mln złotych, co przy 18 mln akcji objętych dywidendą daje 0,84 zł dywidendy na akcję. Przy cenie akcji z dzisiejszego otwarcia (17,80 zł) daje to stopę dywidendy na poziomie 4,72%. Jest to całkiem atrakcyjna stopa zwrotu dla inwestorów budujących portfele dywidendowe.

Na dzień dywidendy ustalono 2 maja, co oznacza, że ostatnim dniem, w którym można zakupić akcje spółki z prawem do otrzymania dywidendy przypada na najbliższy piątek (27 kwietnia). Sama dywidenda zostanie wypłacona 11 maja.

 

Lokum Deweloper już trzeci rok z rzędu wypłaca akcjonariuszom dywidendę. Warte odnotowania jest to, że z roku na rok jej wysokość w przeliczeniu na jedną akcję jest coraz wyższa.

Dywidenda wypłacana w tym roku przez Lokum Deweloper została szerzej omówiona w naszym cotygodniowym raporcie dotyczącym spółek dywidendowych. Ten dostępny jest TUTAJ.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk