• Odbierz prezent
Astro Bears będzie miało swoją premierę w Azji w 2021 r

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, podpisała umowę wydawniczą z singapurskim Radianity Publishing na wydanie gry Astro Bears na rynku azjatyckim tj. w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Tajwanie i Hong Kongu. Gra zostanie wydana przez partnera pod marką Leoful na platformie Nintendo Switch w 2021 roku.

- Cieszę się, że w końcu Astro Bears trafi na rynek azjatycki. Gra okazała się dużym hitem na rynku europejskim i amerykańskim, gdzie trafiła łącznie do 375 tys. graczy. Liczę, że przypadnie do gustu również graczom z dalekiego wchodu. Z racji na specyfikę rynku azjatyckiego, zdecydowaliśmy się na wydanie gry pod marką Leoful przez naszego partnera z Singapuru. W zamian za udzielenie licencji wydawniczej przysługuje nam określony w umowie większościowy procent przychodów ze sprzedaży gry. – komentuje Rafał Sankowski, Prezes Zarządu SONKA.

Astro Bears to przyjemna i prosta gra, która została okrzyknięta najlepszą grą imprezową na Nintendo Switch. To pierwsza autorska gra Sonki, która okazała się dużym hitem.

Więcej informacji o Astro Bears dostępne jest na: http://sonkagames.com/games/astro-bears/

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk