• Odbierz prezent
Asseco z zyskiem netto na poziomie 134 mln złotych! Wyniki finansowe Eurocash przebiją oczekiwania
fot. freepik.com

Wczorajsza sesja zakończyła się lekkim wzrostem indeksu S&P 500 (+0,6%) i minimalną przeceną indeksu Nasdaq. Wśród kluczowych wydarzeń należy wymienić przegłosowanie pakietu fiskalnego przez Izbę Reprezentantów – po przejściu przez Senat kolejne kroki wydawały się jedynie formalnością. Jutro ustawę podpisze Prezydent Joe Biden, a więc niemal zgodnie z planem udało się wypełnić kluczowy element kampanii.

Tematem, który zapewne jeszcze wróci,

a nie udało się z nim rozprawić przy okazji pakietu, jest zwiększenie godzinowej stawki płacy minimalnej. Dziś opinię ws. szczepionki Johnson & Johnson ma wydać Europejska Agencja Leków, jeżeli opinia będzie pozytywna prawdopodobnie bezzwłocznie czwarta szczepionka zostanie wprowadzona na europejski rynek. Niestety pojawiają się obawy, że firma nie będzie w stanie dotrzymać terminów dostaw na zakontraktowane ilości. Z Europy płyną jeszcze kolejne informacje o przyjęciu programu InvestEU na rzecz innowacyjnych i strategicznych inwestycji przez Europarlament.

Na krajowym rynku w indeksie blue chipów na dominujące pozycje powróciły spółki paliwowe,

a swoją słabość kontynuował CD Projekt (-5,7%). Znacznie większa rozbieżność stóp zwrotu wystąpiła w indeksie mWIG40, gdzie dotychczasowa gwiazda kilku sesji, spółka Mabion, przeceniła się o 9,3%, co z jednej strony wygląda na zasłużoną korektę, z drugiej strony zbiegło się z podaniem ceny w nowej emisji na poziomie 55 zł za akcję – niemal 40% poniżej ceny zamknięcia z dnia podania komunikatu. 20 minut przed dzisiejszą sesją pojawił się komunikat o nabyciu akcji spółki Mabion przez członka zarządu Adama Pietruszkiewicza za kwotę ok. 250 tys. zł.

Inwestorzy realizujący zysk mogli przerzucić się na inne spółki,

z podobnej branży – również wyniesione na tapet przez pandemię, mowa o zyskującym niemal 37% Biomedzie-Lublin i rosnącym o 7,9% Mercatorze. Rajdu notowań wspomnianych spółek nie wsparł żaden komunikat. W indeksie sWIG80 do najsilniejszych walorów należało Grodno (+6,8%) i R22 (+6%), do najsłabszych Trakcja (-4,5%) i Krynica Vitamin (-4,4%).

Poznaliśmy przed dzisiejszą sesją wyniki za IV kw. 2020 r. poniższych spółek:

Eurocash osiągnął 49 mln zysku netto wobec konsensusu 38 mln zł. W całym 2020 r. roku wypracował 68 mln zł, wobec 79 mln zł w poprzednim roku.

Asseco oszacowało zysk netto na poziomie 134 mln zł wobec konsensusu analityków 108 mln zł, a w analogicznym okresie 2019 r. spółka wypracowała 84 mln zł zysku.

Ronson Development w ostatnim kwartale zarobił 2,6 mln zł netto, co oznacza wynik słabszy ok. 38% zarówno od konsensusu jak i od wyników z wcześniejszego roku.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk