• Odbierz prezent
asseco poland
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądają notowania Asseco Poland z perspektywy analizy technicznej

Dziś spośród spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 chciałbym wziąć pod lupę Asseco Poland. Dziś prezentuje się ona słabo w porównaniu z rynkiem, a majowa korekta na GPW przyniosła jej spadek o 17%. W tym czasie WIG20 zniżkował maksymalnie o 7,2%.

 

Asseco Poland (ACP) jest dość techniczną spółką. Patrząc na notowania z szerokiej perspektywy interwału tygodniowego możemy wyznaczyć strefy wsparcia i oporu, na które rynek reagował. Obecnie notowania zeszły do strefy wsparcia przy poziomie 48,15. Dynamika spadków od testu poziomu 58,0 jest bardzo duża i popyt może nie być w stanie zatrzymać ruchu w dół. Przebicie poziomu 48,15 sprowadzi notowania do poziomów niewidzianych od 2,5 roku i otworzy szeroką strefę dla ruchu spadkowego – najbliższe wsparcie znajduje się przy poziomie 39,0.

 

ACP - W1

acp

 

Ewentualna wcześniejsza reakcja rynku (w scenariuszu spadkowym) mogłaby wynikać z geometrii rynkowej. Na wykresie możemy wyznaczyć układ Gartleya, ze strefą odwrócenia w okolicy poziomu 44,2. Wcześniej okolice tego poziomu były miejscami mniej istotnych reakcji rynku.

 

ACP - W1

acp


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk