• Odbierz prezent
Asmodev zapowiada kolejną grę ze swojego uniwersum
fot. freepik.com

Inquisitor: The Hammer of Witches

Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, ogłosił plany dotyczące czwartej produkcji, Inquisitor: The Hammer of Witches. Gra opowiada historię okultysty, który nawiązuje romans z wiejską znachorką. Niestety kobieta zostaje uprowadzona przez kult. Ukochany w imię miłości podąża śladami Zła, zmagając się z odrażającymi sektami. Najokrutniejszą jednak jest ta, dla której pracuje. Wydawcą gry jest Gaming Factory S.A., a premiera w formie Early Access jest planowana na początek przyszłego roku.

Inquisitor to detektywistyczna gra z gatunku RPG, gdzie zadaniem gracza jest eksploracja świata i ustalenie na podstawie różnych zeznań tożsamości bluźnierców. Finalnie tytuł będzie składać się z 20 niezależnych misji, przy czym w formule wczesnego dostępu gra ukaże się na Steamie już po przygotowaniu pierwszych 10.

- Inquisitor miał być naszym komentarzem na temat rzeczywistości, w której relacja Kościół - kobiety to związek patologiczny. Tak się przypadkowo złożyło, że ostatnio rzeczywistość skomentowała się sama. Jakby nieszczęśliwych zbiegów okoliczności było mało, Kościół to nie jedyna epidemia, która wyniszcza ludność zamieszkującą świat gry. Inquisitor opowiada jednak o alternatywnej szesnastowiecznej Europie, nie cywilizowanej Polsce – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Deweloper jeszcze przed stworzeniem elektronicznej wersji Inquisitor przygotował jego koncept w fizycznej formie gry planszowej, co pozwoliło na testowanie i uzyskanie odpowiedniej jakości rozgrywki jeszcze przed jej implementacją. Wyłączając mechaniki walki, wszystkie zaprojektowane funkcjonalności zostały już wdrożone do gry. Debiut tytułu na PC jest planowany na początek przyszłego roku, w niedalekim sąsiedztwie premiery innego tytułu studia o podobnej tematyce - Priest Simulator.

- Oczywiście ogólna tematyka naszych gier nie jest przypadkowa. Od początku Asmodev wyznaje zasadę "bez Boga ani do proga", flirtując z mitologią chrześcijańską i bliskimi jej instytucjami. Niemniej Priest i Inquisitor to dwie różne bajki. Pierwsza to rubaszna komedia romantyczna z księdzem w roli głównej, druga - mroczny kryminał w świecie oświetlonym przez płonące stosy - dodaje Jodłowiec.

Spółka zajmuje się produkcją gier od 2018 r., a każdy jej tytuł jest osadzony we wspólnym autorskim uniwersum tętniącym grozą i zakazaną miłością. Aktualnie deweloper jest w trakcie przygotowań premiery drugiej produkcji, Ultimate Summer. Gra ma pojawić się na platformie Steam jeszcze w tym roku.

Asmodev jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

***

O spółce

Asmodev SA prowadzi działalność na rynku gier wideo, produkując gry własne oraz gry na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Zespół deweloperów Asmodev przygotowuje się do premiery drugiej autorskiej produkcji - Ultimate Summer. Spółka równolegle pracuje także nad grą Priest Simulator oraz dwiema grami na zlecenie Gaming Factory: Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Asmodev zapowiada kolejną grę ze swojego uniwersum - 1

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk