• Odbierz prezent
Informacja prasowa                                          Warszawa, 29 października 2020 r

Niezależne studio Asmodev, specjalizujące się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i romantycznej tematyce, finalizuje prace na nad trzecim tytułem – Priest Simulator. Gra opowiada historię wampira, który przypadkowo objął posadę wiejskiego księdza. Aby zaimponować kobiecie, w której się zakochał, postanawia zostać pierwszym papieżem-nietoperzem. Najnowsza produkcja studia jest paradokumentem w otwartym świecie, który w nietypowy sposób łączy kilka gatunków: shooter, RPG, zręcznościówkę i survival. Wydawcą gry jest Ultimate Games S.A., a jej premiera w formie Early Access jest planowana na początek przyszłego roku.

- Priest Simulator będzie składać się z około 100 misji, z czego przygotowanych w całości mamy 30. Wiele znajduje się na ostatnim etapie tworzenia, więc rzeczywisty stan realizacji projektu jest znacznie wyższy niż 1/3. Mamy wszystkie narzędzia, mechaniki, sztuczną inteligencję oraz grafiki potrzebne do przygotowania kolejnych zadań. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. Grę wypuścimy we wczesnym dostępie, który będzie zawierał ponad połowę misji. – mówi prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Gracz będzie mógł się wcielić w rolę najbardziej uprzywilejowanej osoby w całej wsi – księdza. Do jego zadań będzie należało m.in. przeprowadzanie egzorcyzmów, udzielanie sakramentów i prześladowanie heretyków. W świecie gry odwiedzamy przeklęte domy, niszczymy wyposażenie, a z pozyskanych materiałów wytwarzamy przedmioty, które pozwalają na remont świątyni. Odpicowany kościół przyciąga wiernych, a ci pomagają nam w walce z szatanistami dowodzonymi przez potężnych hersztów.

- Priest Simulator jest w pełni zdubbingowany, a topowych profesjonalnych aktorów można usłyszeć w trakcie cutscenek i audiologów. Napisanie scenariusza powierzyliśmy osobie, która doświadczyła opętania oraz nieudanych egzorcyzmów, więc proszę spodziewać się przyjemnych dreszczy konsternacji. Zupełnie jak podczas wspólnego fałszowania Barki w autokarze do Częstochowy. Gorąco polecam. - dodaje Jodłowiec.

Spółka tworzy gry od 2018 r., a każdy jej tytuł jest osadzony we wspólnym autorskim uniwersum tętniącym grozą i zakazaną miłością. Równolegle z pracą nad symulatorem księdza deweloper wdraża poprawki do Ultimate Summer – drugiej produkcji studia. Wersja demo miała premierę podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam. Gra, po uwzględnieniu uwag pierwszych graczy, ma pojawić się na platformie Steam jeszcze w tym roku. 

Asmodev jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk