• Odbierz prezent
Asmodev pokaże Ultimate Summer podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam

Niezależne studio Asmodev, specjalizujące się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce, jest na ostatnim etapie prac nad drugim tytułem z portfolio – Ultimate Summer. Wersja demo gry jest już gotowa, a studio skupia się na jej optymalizacji, poprawie błędów oraz balansie ekonomii. Premiera dema ma nastąpić podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam, który odbędzie się w dniach 7-13 października. Niedługo po nim gra trafi do sprzedaży w formule Early Access. Równolegle z pracą nad czterema produkcjami Asmodev ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect.

Spółka zajmuje się produkcją gier od 2018 r., każdy jej tytuł jest osadzony we wspólnym autorskim uniwersum łączącym w sobie elementy mrocznego fantasy i horroru. Prezesem spółki, a jednocześnie kierownikiem zespołu deweloperskiego, jest Michał Jodłowiec, programista oraz game designer, który zdobywał doświadczenie przy projektach gier m.in. Ultimate Games i Playway. Jest on również głównym akcjonariuszem spółki. Druga z kolei największa pozycja w akcjonariacie należy do Gaming Factory, który posiada w Asmodevie prawie 23 proc. udziałów

W Asmodevie stawiamy na śmiertelny brak poczucia humoru. Stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju uniwersum tętniące satanizmem, alkoholem i miłością. Ultimate Summer do tego uniwersum należy. Po festiwalu, uwzględniwszy uwagi graczy, opublikujemy grę w formule Early Access – mówi prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Ultimate Summer to mix klasycznego shootera z tower defense. Gracz wciela się w postać emerytowanego rzeźnika, przychodząc z pomocą zbiegłemu z Piekła naukowcowi, którego budowę pralki do czyszczenia dusz starają się powstrzymać zjednoczone zaświaty. Gra będzie składała się z 14 misji, w których gracz za pomocą broni oraz pułapek będzie musiał stoczyć niejedną bitwę ze zjednoczonymi siłami Nieba, Piekła, Czyśćca i Cthulhu. Przedmioty niezbędne do walki gracz będzie mógł zdobywać, niszcząc elementy środowiska, a niszczyć w grze można niemal wszystko. Asmodev udostępni wersję demo podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam, wydarzeniu skupiającym uwagę na nadchodzących premierach.

Udział w festiwalu i wczesny dostęp powinny zwiększyć widoczność gry na platformie. Liczymy, że wersja demo i stream z rozgrywki pomogą podbić listę życzeń. Po premierze na PC rozpoczniemy port na konsole - dodaje Jodłowiec.

Studio pracuje jeszcze nad trzema produkcjami – własnymi oraz na zlecenie. Trzecią grą w uniwersum będzie Priest Simulator. Wydawcą tego tytułu jest także Ultimate Games. Zespół Asmodev, liczący obecnie 12 osób, równolegle pracuje także nad dwiema produkcjami na zlecenie Gaming Factory - Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Spółka jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

***

O spółce

Asmodev SA prowadzi działalność na rynku gier wideo, produkując gry własne oraz gry na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Zespół deweloperów Asmodev kończy obecnie prace nad drugą autorską produkcją - Ultimate Summer. Spółka równolegle pracuje także nad grą Priest Simulator oraz dwiema grami na zlecenie Gaming Factory: Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Asmodev pokaże Ultimate Summer podczas jesiennej edycji Festiwalu Gier Steam - 1

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk