• Odbierz prezent
Arts Alliance publikuje wyniki za III kw. 2019 r. i zapowiada premierę gry w 2020 r

Arts Alliance, notowana na NewConnect grupa kapitałowa obejmująca spółki z segmentu gier oraz współfinansująca własne produkcje gier wypracowała w III kw. 2019 r. przychody w wysokości 570 tys. zł. Spółka w przyszłym roku zapowiedziała premierę gry Aurora.

W III kw. wypracowaliśmy 570 tys. zł. skonsolidowanych przychodów oraz odnotowaliśmy stratę netto, która w głównej mierze wynikała z prac nad grą Aurora, którą zamierzamy zaprezentować w przyszłym roku. Nowy tytuł będzie to walking symulator z dużą ilością survivalu, craftingu oraz questów. Produkcja będzie osadzona w mrocznym, thrillerowym klimacie w którym akcja rozgrywa się we współczesnym ale mocno zniszczonym kataklizmami świecie – komentuje Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance.

Gra pojawi się w pierwszej kolejności na platformie Steam w modelu Early Access w 2020 r. Docelowo tytuł będzie dostępny w pełnej wersji na PC, Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation. Gra zostanie w pełni zrealizowana przez zewnętrzny zespół deweloperski. W najbliższych tygodniach zaprezentowany zostanie trailer gry.

W skład spółek portfelowych Arts Alliance wchodzi m.in. Kool2Play, który niedawno zaprezentował trailer swojej flagowej gry Uragun z jednoczesną zapowiedzią jej wydania z początkiem 2020 roku. Dodatkowo spółka potwierdziła plany związane z debiutem na rynku NewConnect na przełomie I i II kw. 2020 r.

***

Arts Alliance to notowana na NewConnect grupa kapitałowa składająca się ze spółek gamingowych. W jej skład wchodzą: Kool2Play S.A., KoolThings oraz Prime Bit Games S.A. (ostatnia notowana na rynku NewConnect). Strategią działania firmy jest współfinansowanie produkcji gier w ramach synergii w obszarze spółek portfelowych czy też angażowanie się w ciekawe projekty z segmentu gier o możliwym wysokim potencjale sprzedaży.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk