• Odbierz prezent
Artifex Mundi

16 kwietnia spółka z branży gier Artifex Mundi przedstawiła nową strategię rozwoju na lata 2019-2022. Jakie ma dalsze plany? Z jakich gier zasłynęła?

 

Artifex Mundi jest spółką gamingową notowaną na GPW. 16 kwietnia spółka przedstawiła swoje nowe plany. Podstawowym celem nowej strategii Artifex Mundi jest wzrost wartości całej grupy kapitałowej. Spółka zamierza konsekwentnie rozwijać działalność deweloperską i wydawniczą. Ważny jest także sukces biznesowy w dwóch segmantach gier: premium i free-to-play.

W krótkim terminie spółka planuje wewnętrzne wydzielenie czterech samodzielnych zespołów deweloperskich. Planowane jest także wydzielenie dwóch zespołów wydawniczych, wyspecjalizowanych w komercjalizacji gier w modelach premium oraz free-to-play, współpracujących z zespołami deweloperskimi.

Spółka zamierza skupić się na realizacji czterech projektów gier. W segmencie premium są to: Hot Shot Burn! (wcześniej pod nazwą Outlaws) i Rogal. W segmencie free-to-play są to gry: Bladebound i Tiny Dragons.

Dodano, że w segmencie gier HOPA strategia zakłada równoczesną dalszą optymalizację harmonogramu wydawniczego i inwestycji w nowe gry, ograniczenie ryzyka biznesowego poprzez selektywne podejście do realizowanych projektów, a także koncentrację na maksymalizacji dochodów i przepływów pieniężnych z komercjalizacji już posiadanego oraz zakontraktowanego do realizacji portfela gier.

 

O spółce

Spółka Artifex Mundi rozpoczęła swą działalność w 2006 r. Zasłynęła z gier HOPA (hidden object puzzle adventure) – gatunku wywodzącego się z Japonii. Gry te łączą rozwiązywanie łamigłówek i znajdowanie ukrytych przedmiotów w różnych sceneriach z elementami gier przygodowych. Spółka rozszerza także swój zakres działalności o produkcję innych gatunków gier rozpowszechnianych w modelu premium oraz free to play. W 2016 r. spółka zadebiutowała na GPW.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk