• Odbierz prezent
Art Games Studio rozszerza portfolio wydawnicze o pięć nowych tytułów

Na konto dystrybucyjne Steam, należące do Art Games Studio, notowanego na NewConnect producenta i dystrybutora gier wideo na PC i konsole, w ciągu trzech dni przekazanych zostanie pięć gier w wersji na PC. To wynik zawartych porozumień ze spółkami Ultimate Games i Gaming Factory oraz aneksu do umowy z lipca br. z Ultimate Games i Toucan System. Włączenie projektów do portfolio studia to kolejny etap w realizacji strategii, której celem jest m.in. rozwijanie produkcji własnych tytułów oraz działalności wydawniczej Art Games Studio. Premiery gier planowane są w 2020 roku.

Pod szyldem wydawniczym Art Games Studio w sklepie Steam lada dzień ukażą się Alchemist Simulator, When I Was Young, Climbros, ToolBoy oraz You Never Listen. Spółka będzie ich wydawcą na PC, Ultimate Games wyda je w wersji na konsole.

- Jako młoda, ambitna spółka intensywnie się rozwijamy i stale poszukujemy dobrze rokujących projektów. Jesteśmy nastawieni na promocję i budowanie wewnętrznego działu wydawniczego własnych gier oraz poszerzanie portfolio o ciekawe projekty. Pięć nowych tytułów, których będziemy wydawcą w wersji na PC, mają w naszej ocenie duży potencjał sprzedażowy i są ciekawą propozycją dla graczy. Zakładamy, że pierwsze rezultaty naszych prac nad tymi grami będą widoczne w ciągu kilku najbliższych miesięcy – komentuje Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Aktualnie firma pracuje nad dziewięcioma produkcjami. W najbliższym czasie ogłosi na Steamie kilka nowych zapowiedzi gier. – Do produkcji wybierzemy te, które będą miały największy potencjał sprzedażowo-marketingowy, co również wpisuje się w naszą strategię. Decyzję podejmiemy po sprawdzeniu reakcji graczy na każdy z tytułów – informuje Jakub Bąk.  

Złożone i wymagające produkcje spółka tworzyć będzie we współpracy z Ultimate Games, która zgodnie z przyjętym w liście intencyjnym założeniem, w latach 2020-2022 będzie wydawcą przy każdym tego rodzaju projekcie.

Art Games Studio aktualnie realizuje pierwszą własną produkcję na PC przez zespół stacjonarny w biurze spółki – Alchemist Simulator.

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: "Earthworms", „Escape Doodland”, "Bad Dream: Fever" czy „Unlucky 7”. Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk