Advertisement
  • Odbierz prezent
Art Games Studio rozpoczyna działalność w segmencie konsolowym. Spółka samodzielnie wyda gry na Nintendo Switch!

Art Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, rozpoczyna wydawanie własnych gier dedykowanych Nintendo Switch. Rozszerzenie strategii o takie działanie w ocenie zarządu zwiększy rozpoznawalność spółki, a w dłuższej perspektywie wzmocni jej pozycję konkurencyjną i przełoży się na osiągane wyniki finansowe. Art Games Studio na początku działalności w segmencie konsolowym planuje wydać pod swoim szyldem co najmniej trzy gry przeznaczone na Switch’a , a efekt tych prac zaprezentuje na przełomie Q2 i Q3 2020.

- Zaczynamy realizować strategię, która zakłada samodzielne wydawanie kilku tytułów rocznie, dedykowanych m.in. japońskiej konsoli. Daty premier poszczególnych tytułów będą uzależnione od certyfikacji Nintendo. Mamy nadzieję, że odbędą się one na przełomie II i III kwartału br., ale o tym będziemy informować w bieżących komunikatach ESPI, a także na naszej stronie korporacyjnej. Do tej pory środki z portowania naszych gier na konsole były dzielone pomiędzy producenta i wydawcę. Wierzymy, że nowa koncepcja pozytywnie przełoży się na przyszłe wyniki finansowe spółki - mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

W grudniu 2019 roku studio poinformowało o kolejnych krokach w realizacji swojej strategii. Wówczas do portfolio spółki dołączono pięć gier w wersji na PC. Dwie z nich, When I Was Young i Climbros, już trafiły do sprzedaży, a premiery pozostałych - Alchemist Simulator, ToolBoy oraz You Never Listen - planowane są jeszcze w tym roku.

– Teraz idziemy o krok dalej i poszerzamy grono odbiorców naszych gier o fanów Nintendo Switch. Zakładamy, że pierwsze rezultaty naszych prac będziemy mogli zaprezentować w ciągu kilku miesięcy. Na początek będą to trzy tytuły – mówi Jakub Bąk.

W marcu do sprzedaży trafiła pierwsza autorska gra studia przeznaczona na konsolę Nintendo Switch – Pooplers. Jej wydawcą jest Ultimate Games. Kilka dni wcześniej tytuł ten ukazał się również w wersji na komputery stacjonarne. Art Games Studio zaznacza jednocześnie, że gry znajdujące się w pierwotnym planie premier na Nintendo Switch wydane zostaną we współpracy z Ultimate Games. Firma nie wyklucza również współpracy z partnerem w zakresie wydawania gier na Switch’a w przypadku zidentyfikowania obustronnych korzyści płynących z takiego rozwiązania.

W nadchodzących miesiącach zarząd Art Games Studio stawia na komercjalizację projektów tworzonych na przestrzeni minionego roku oraz rozwijanie produkcji własnych tytułów, budowanie wewnętrznego działu wydawniczego oraz poszerzanie portfolio o nowe projekty.

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Escape Doodland, Bad Dream: Fever, Unlucky 7, When I Was Young (early access), Climbros czy Pooplers.

Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk