• Odbierz prezent
Art Games Studio ogłasza datę premiery gry Alchemist Simulator na PC

Art Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, ustalił datę premiery Alchemist Simulator, której jest producentem. Tytuł zadebiutuje w wersji na PC 23 października br. Planowane jest także wydanie gry w wersji na konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One.

- Mamy przyjemność zaprezentować zapowiadaną kilka miesięcy temu grę z naszego portfolio wydawniczego, której jesteśmy producentem. Mowa o Alchemist Simulator, w której gracz wciela się w rolę początkującego praktykanta alchemicznych arkanów. Pozostawiony sam w pracowni będzie mógł zgłębiać sztukę alchemiczną zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym, tak aby móc realizować zamówienia i dzięki temu zarobić na siebie i laboratorium – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Alchemist Simulator to pierwsza własna produkcja Art Games Studio realizowana w wersji na PC przez zespół stacjonarny spółki. Wydawcą gry jest krakowskie studio Polyslash. Do podpisania umowy ze studiem doszło w styczniu 2020 roku. Współpraca nad tytułem obejmowała również wzbogacenie projektu o nowe mechaniki i funkcjonalności, celem uatrakcyjnienia projektu. Kilka miesięcy później spółki powzięły decyzję o kontynuacji działań w zakresie wydania gry na konsole. Planowane wersje dotyczą Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Cena gry w wersji na PC wynosi 49,99 PLN.

Alchemist Simulator to projekt, w którym gracz będzie miał do dyspozycji odpowiednie przyrządy służące do efektywnej obróbki składników. Jego zadaniem będzie wykonanie na bazie mikstur szeregu zleceń, które opatrzone zostały ciekawymi historiami klientów chcących wykorzystać stworzone produkty do własnych, niekiedy niejasnych i zaskakujących celów.

- Stale rosnąca popularność gier symulacyjnych dowodzi, że warto zainteresować się tym segmentem rozrywki. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy zaprezentować społeczności graczy nasz nowy projekt – mówi Jakub Bąk. - Do współpracy wydawniczej zaprosiliśmy zespół studia Polyslash, który wspierał nasz zespół również merytorycznie. Dostrzegamy w tej produkcji potencjał, dlatego w przyszłości ukażą się również wersje na konsole – podsumowuje.

Trailer Alchemist Simulator: https://youtu.be/EXMqhU7oUyM

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne i Nintendo Switch. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Escape Doodland, Bad Dream: Fever, Unlucky 7, When I Was Young, Climbros, The Bullet: Time of Revenge, Pooplers, SpyHack, Infernal Radiation, Jelly Champs!.

Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.

O Polyslash:

Polyslash to zespół doświadczonych artystów i programistów, których celem jest tworzenie ambitnych niezależnych gier.

Studio zostało założone w 2015 roku w Krakowie. Największą produkcją studia jest We. The Revolution - gra, która została entuzjastycznie przyjęta przez graczy i globalną prasę. Już pierwszego dnia sprzedaży zajęła drugie miejsce na globalnej liście bestsellerów Steam.

 

 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk