• Odbierz prezent
Art Games Studio na Targach Poznań Game Arena

Art Games Studio S.A., notowany na rynku NewConnect producent i dystrybutor gier wideo, bierze udział w rozpoczynających się dzisiaj największych targach gier komputerowych i wirtualnej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej – Poznań Game Arena. Podczas wydarzenia studio prezentuje dwie gry zręcznościowe: Pooplers i Climbros.

- Obecność na Targach jest dla nas doskonałą okazją do pokazania efektów naszej pracy szerokiej grupie odbiorców. Mamy nadzieję, że nasze produkcje spotkają się z uwagą i zainteresowaniem zarówno graczy jak i inwestorów. Pooplers to zręcznościowo-humorystyczna produkcja przygotowana na konsolę Nintendo Switch, planujemy także wersję na PC i oficjalną stronę na platformie Steam. W przypadku Climbros gra jest wykonana na PC i aktualnie czekamy na port na Switch – komentuje Jakub Bąk, Prezes Zarządu Art Games Studio.

Pooplers to gra wieloosobowa, wymagająca strategicznego podejścia, w której może znaleźć się maksymalnie 4 graczy. W rozgrywce chodzi o „pokolorowanie” większości danej mapy. Twórcy zadbali o elementy, które urozmaicają rozrywkę i pozwalają tworzyć określoną taktykę. W Climbros, dwuwymiarowej produkcji zręcznościowej, gdzie głównym zadaniem jest wspinaczka, można grać w trybie jednego lub z kilku graczy w trybie lokalnej kooperacji.

- W najbliższym czasie naszym priorytetem są aktywne działania marketingowe, w ramach których zamierzamy zwiększyć rozpoznawalność spółki i dotrzeć do mediów branżowych. Obok prezentowanych na Targach Pooplers i Climbros planujemy także promocję naszych pozostałych tytułów, które zostaną wydane w najbliższych miesiącach – The Worst Day Ever, Spyhack, Toolboy, When I Was Young, Alchemist Simulator. W działania produkcyjne nad projektami naszego studia jest zaangażowanych obecnie 15 zespołów deweloperskich – podsumowuje Jakub Bąk.

Pooplers i Climbros zadebiutują na PC i Nintendo Switch na przełomie 2019 i 2020 roku.

Więcej informacji na temat bieżącej sytuacji spółki i planach produkcyjnych udzielają przedstawiciele Art Games Studio podczas Targów Game Arena, na stoisku 5A w hali z grami Indie.

O spółce:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: "Earthworms", „Escape Doodland”, "Bad Dream: Fever" czy „Unlucky 7”. Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r. 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk