• Odbierz prezent
Art Games Studio i Polyslash rozszerzają współpracę. Krakowskie studio zajmie się portingiem i wydaniem gry Alchemist Simulator na konsole

Art Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, podpisało umowę ze spółką Polyslash zgodnie z którą krakowskie studio zajmie się portingiem i wydaniem gry Alchemist Simulator w wersji na konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Kilka miesięcy temu spółki nawiązały współpracę w zakresie rozszerzenia prac nad tytułem i wzbogacenia projektu o nowe mechaniki i funkcjonalności, co ma przełożyć się na jego uatrakcyjnienie. Polyslash będzie również wydawcą gry w wersji na PC. Premiera Alchemist Simulator na Steam i w wersji na konsole planowane jest już w III kw. 2020 roku.

- Ustalenie warunków dotyczących portowania gry naszego autorstwa ze studiem Polyslash to dla nas kolejny ważny krok, który umożliwi dotarcie z projektem Alchemist Simulator do szerokiej grupy odbiorców. Zespół Art Games Studio zajmuje się produkcją gry, a Polyslash wydaniem na komputery stacjonarne, a następnie na konsole. Mamy nadzieję, że taki podział kompetencji zaowocuje ciekawym projektem – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio. – Rosnąca popularność gier symulacyjnych, które sprzedają się w milionach egzemplarzy, jest dla nas sygnałem, że warto inwestować w ten segment rozrywki – dodaje.

Alchemist Simulator to gra, w której użytkownik wciela się w mistycznego alchemika odkrywającego dawno zapomniane magiczne przepisy i ulepszającego swoje laboratorium, dzięki czemu może stać się najlepszym alchemikiem wszechczasów. Zarządzanie setkami kombinacji w celu stworzenia różnych eliksirów niesie ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Czynności te mogą okazać się bowiem trudne lub nawet niebezpieczne.

- Rozpoczęcie prac nad portem gry Alchemist Simulator jest początkiem nowego rozdziału w historii naszego studia. Chcemy realizować się na różnych płaszczyznach, dlatego dzięki umowie z Art Games mamy okazję wkroczyć na rynek wydawniczy oraz portingowy. Będąc również wydawcą wspomnianego tytułu poszerzamy swoją działalność, a zarazem kompetencje w dziedzinie produkcji gier wideo – mówi Dawid Ciślak, prezes spółki Polyslash.

Alchemist Simulator to pierwsza własna produkcja Art Games Studio realizowana w wersji na PC przez zespół stacjonarny spółki. Zespoły Art Games Studio oraz Polyslash pracują obecnie nad rozbudową obecnych w grze mechanik i rozszerzeniem warstwy graficznej.

Premiera gry dedykowanej na PC i konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One odbędzie się w III kwartale br.

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się
w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Escape Doodland, Bad Dream: Fever, Unlucky 7, When I Was Young (early access), Climbros czy Pooplers, The Bullet: Time of Revenge.

Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.

O Polyslash:

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

Największą produkcją studia jest gra We. The Revolution w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego.

Spółka w I połowie 2019 roku przeprowadziła kampanię crowdfundingową, w ramach której pozyskała ponad 2 mln zł na realizację kolejnych projektów. Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk