• Odbierz prezent
Art Games Studio i Polyslash rozpoczynają współpracę nad rozszerzeniem gry Alchemist Simulator. Polyslash będzie wydawcą gry

Art Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, podpisał umowę ze spółką Polyslash na rozbudowanie gry Alchemist Simulator. Spółki połączą siły oraz kompetencje swoich zespołów w celu wzbogacenia produkcji o nowe mechaniki i funkcjonalności, co ma przełożyć się na jej uatrakcyjnienie i lepszy odbiór wśród społeczności graczy. Zgodnie z przyjętymi założeniami Art Games Studio będzie odpowiadało za produkcję gry. Zespół Polyslash, poza wsparciem merytorycznym, zajmie się wydaniem tytułu w wersji PC, a w późniejszym okresie także na konsole. Premiera Alchemist Simulator planowana jest w drugiej połowie 2020 roku.

- Od jakiegoś czasu prowadziliśmy zaawansowane rozmowy zmierzające do nawiązania współpracy ze studiem Polyslash w zakresie rozszerzenia prac nad grą Alchemist Simulator. Naszym celem było pozyskanie wiarygodnego i doświadczonego partnera, który dostrzeże potencjał produkcji i zajmie się stroną wydawniczą. Wierzymy, że taki podział kompetencji w rezultacie przełoży się na pozytywny odbiór produkcji wśród społeczności graczy i jednocześnie wpłynie na lepszą dystrybucję gry – komentuje Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Zespoły Art Games Studio oraz Polyslash pracują obecnie nad rozbudową obecnych w grze mechanik. Poszerzeniu ma również ulec warstwa graficzna projektu.

- Wierzymy, że doświadczenie, które zdobyliśmy przez wiele lat pracy w branży przeniesie się wprost na wykorzystanie pełni potencjału jaki skrywa Alchemist Simulator. Dla Polyslash jest to początek nowego rozdziału, cieszę się, że możemy go otworzyć u boku Art Games Studio – mówi Dawid Ciślak, prezes spółki Polyslash, nagrodzony Paszportem POLITYKI reżyser gry We. The Revolution.

Alchemist Simulator to gra, w której użytkownik wciela się w mistycznego alchemika odkrywającego dawno zapomniane magiczne przepisy i ulepszającego swoje laboratorium, dzięki czemu może stać się najlepszym alchemikiem wszechczasów. Zarządzanie setkami kombinacji w celu stworzenia różnych eliksirów niesie ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Czynności te mogą okazać się bowiem trudne lub nawet niebezpieczne.

Alchemist Simulator to pierwsza własna produkcja Art Games Studio realizowana w wersji na PC przez zespół stacjonarny spółki. Ponadto zespół przygotowuje się obecnie do promocji i wydania ośmiu projektów, które trafią do sprzedaży w I i II półroczu 2020 roku. Z kolei Polyslash jest w trakcie tworzenia trzech innych tytułów, których premiery planowane są na 2020 i 2021 rok.

 

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się
w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Escape Doodland, Bad Dream: Fever, Unlucky 7 czy When I Was Young (early access).

Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.

 

O Polyslash:

Polyslash to zespół doświadczonych artystów i programistów, których celem jest tworzenie ambitnych niezależnych gier.

Studio zostało założone w 2015 roku w Krakowie. Największą produkcją studia jest We. The Revolution - gra, która została entuzjastycznie przyjęta przez graczy i globalną prasę. Już pierwszego dnia sprzedaży zajęła drugie miejsce na globalnej liście bestsellerów Steam.

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk