• Odbierz prezent
Arkusz wszystko przejmie: na podstawie historycznej wyceny spółki ALL IN! GAMES
fot. freepik.com

Gdy powstanie kiedyś wirtualne muzeum polskiego rynku akcyjnego to mam nadzieję, że jednym z eksponatów będzie w nim wycena spółki ALL IN! GAMES Sp. z o.o. z planu połączenia spółki Setanta S.A. ze wspomnianą spółką.

Czy to już jest ten moment? Jesteśmy na szczycie? Rynek jest w arcyciekawym miejscu - inflacja, tapering, epidemia... Niezależnie od tego czy spotkamy się zdalnie czy stacjonarnie, chcemy przedstawić Państwu naszą perspektywę i ogląd rzeczywistości przez pryzmat psychologii, analizy fundamentalnej i analizy technicznej. Zapraszamy na cykl 4 wykładów pandemicznych.

 

Pobierz nagrania


 

 

Plan Połączenia powstał we wrześniu 2019 roku

Transakcja zakończyła się sukcesem i na GPW notowana jest spółka All in! Games SA. Jednym z elementów wyceny ALL IN! GAMES Sp. z o.o. jest szacunek jej wartości w 2023 roku. Opiera się na dwóch częściach składowych: przygotowanych przez spółkę prognozach wyników na okres 2019-2023 oraz dobranego przez biegłego rewidenta mnożnika wyceny. Mnożnikiem wyceny jest przeciętna z dwóch wskaźników C/Z: spółek 11 bit studios i PlayWay (wartość 24,7). Pod koniec kwietnia AIGames opublikowała raport roczny za 2021 rok. Dostępne są więc już rzeczywiste wyniki spółki dla trzech z pięciu lat objętych prognozą. Dlatego postanowiłem wrócić do opublikowanej we wrześniu 2019 tabeli z prognozami dla spółki.

 

FXMAG akcje arkusz wszystko przejmie: na podstawie historycznej wyceny spółki all in! games  "rynek akcji", akcje polskich spółek, akcje spółek polskich, anonymous biorą się za globalny rynek akcji, droga akcji na rynek giełdowy, droga akcji na rynek giełdowy schemat, gieldowy specjalista monitoruje rynek akcji, giełdowy rynek akcji a gospodarka, giełdowy specjalista monitorujący rynek akcji, giełdowy specjalista monitoruje rynek akcji, giełdowy specjalista monitoruje rynek akcji krzyżówka, globalny rynek akcji, inflacja a rynek akcji, polski rynek akcji, pozagiełdowy rynek akcji, rosyjski rynek akcji, rynek akcji 2016, rynek akcji 2018, rynek akcji 2021, rynek akcji 2022, rynek akcji a rynek obligacji, rynek akcji brytanii, rynek akcji co to, rynek akcji definicja, rynek akcji gpw, rynek akcji i obligacji, rynek akcji notowania ciągłe, rynek akcji polska, rynek akcji prognozy, rynek akcji pzu, rynek akcji stopa zwrotu, rynek akcji strefy euro, rynek akcji usa, rynek akcji usa krzyżówka, rynek akcji w polsce, rynek akcji w rosji, rynek akcji w turcji, rynek akcji w usa, rynek akcji w usa krzyżówka, rynek akcyjny, rynek pierwotny akcji, rynek regulowany akcji, rynek sztuki a rynek akcji, rynek wtórny akcji, wpływ koniunktury gospodarczej na rynek akcji, wtórny rynek akcji,rynek akcji 1

Za Setanta


Łatwo zauważyć, że z wyceny mnożnikowej wynikało, że wartość spółki w 2023 przekroczy 4 mld złotych. Zobaczmy jak skuteczny okazał się zarząd ALL IN! GAMES Sp. z o.o. w prognozowaniu rozwoju firmy:

 

FXMAG akcje arkusz wszystko przejmie: na podstawie historycznej wyceny spółki all in! games  "rynek akcji", akcje polskich spółek, akcje spółek polskich, anonymous biorą się za globalny rynek akcji, droga akcji na rynek giełdowy, droga akcji na rynek giełdowy schemat, gieldowy specjalista monitoruje rynek akcji, giełdowy rynek akcji a gospodarka, giełdowy specjalista monitorujący rynek akcji, giełdowy specjalista monitoruje rynek akcji, giełdowy specjalista monitoruje rynek akcji krzyżówka, globalny rynek akcji, inflacja a rynek akcji, polski rynek akcji, pozagiełdowy rynek akcji, rosyjski rynek akcji, rynek akcji 2016, rynek akcji 2018, rynek akcji 2021, rynek akcji 2022, rynek akcji a rynek obligacji, rynek akcji brytanii, rynek akcji co to, rynek akcji definicja, rynek akcji gpw, rynek akcji i obligacji, rynek akcji notowania ciągłe, rynek akcji polska, rynek akcji prognozy, rynek akcji pzu, rynek akcji stopa zwrotu, rynek akcji strefy euro, rynek akcji usa, rynek akcji usa krzyżówka, rynek akcji w polsce, rynek akcji w rosji, rynek akcji w turcji, rynek akcji w usa, rynek akcji w usa krzyżówka, rynek akcyjny, rynek pierwotny akcji, rynek regulowany akcji, rynek sztuki a rynek akcji, rynek wtórny akcji, wpływ koniunktury gospodarczej na rynek akcji, wtórny rynek akcji,rynek akcji 2

 

 

Ktoś może powiedzieć:

Też mi coś! Widziałem bardziej przestrzelone prognozy. Moim zdaniem problemem z prognozami z powyższej tabeli nie jest to, że się nie sprawdziły. Problemem jest to, że nie wyglądają jakby były formułowane z myślą o tym by się sprawdziły. Wyglądają raczej jak zbiór zebranych z powietrza życzeniowych wartości, które mają uzasadnić wysoką wycenę spółkę.

 

Inwestorzy regularnie napotykają w docierających do nich materiałach na analizy, szacunki i prognozy, których główny cel ma charakter marketingowy, które mają uzasadnić jakąś inwestycyjną czy biznesową ideę. Inwestorzy, którzy na podstawie takich materiałów będą opierać swoje decyzje inwestycyjne narażają się na bolesne straty.

 

Powyższy przykład przypomina też o dobrze znanej zasadzie, że nawet rzetelnie zrobione analizy czy wyceny są tak dobre jak założenia, na których zostały oparte. Jeśli tymi założeniami są wzięte z sufitu, hurraoptymistycznie prognozy wyników to wartość opartych na nich analiz będzie niewielka.

 

Indywidualni inwestorzy powinni wyrobić sobie bardzo sceptyczne podejście do wycen prezentowanych w transakcjach odwrotnych przejęć lub w sytuacjach gdy giełdowa spółka przejmuje istotne aktywa od głównego akcjonariusza. Publikowane w takich sytuacjach wyceny często sugerują istnienie okazji inwestycyjnych bo sugerują, że spółka przejmuje niezwykle atrakcyjne albo perspektywiczne aktywa. Giełdowa historia wskazuje jednak, że biznesowa rzeczywistość regularnie weryfikuje wspomniane wyceny.

 

 

Chcesz więcej? Sprawdź najnowsze artykuły na blogi.bossa.pl.

Przekierowanie do artykułu

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.


Trystero

Dołączył do blogerów bossy w październiku 2011 r.  Inwestuje na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. Przed przejściem do bossy prowadził blog “Trystero”, który zdobył niemałą popularność wśród inwestorów. O czym pisze na blogu?

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk