• Odbierz prezent
ArcelorMittal huta w Krakowie

W ostatnim czasie ArcelorMittal Poland poinformował, że uruchomienie wielkiego pieca w krakowskiej hucie zostanie odłożone w czasie ze względu na sytuację na rynkach związaną z koronawirusem.

 

17 marca poinformowano, że spółka ArcelorMittal Poland podjęła decyzję o odłożeniu w czasie uruchomienia wielkiego pieca w hucie w Krakowie. Wcześniej Arcelor Mittal zamierzał uruchomić instalację w drugiej połowie marca. Warto wspomnieć, że pod koniec listopada 2019 r. została ona tymczasowo zatrzymana ze względu na koniunkturę rynkową niesprzyjającą producentom stali.

W swym komunikacie spółka poinformowała, że decyzja o wstrzymaniu się z uruchomieniem pieca wynika z niepewności związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie. Spółka dodała, że część klientów zamyka zakłady lub ogranicza zamówienia.

Prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland - Marc De Pauw podsumował sytuację następującymi słowami: „Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie, jak tylko sytuacja się unormuje.”

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce i największym producentem koksu w Europie. Firma ma 6 oddziałów w województwach: małopolskim, opolskim i śląskim.

Czytaj także: ArcelorMittal wznawia produkcję w krakowskiej hucie

W poniedziałkowym komunikacie znany producent stali – ArcelorMittal Poland poinformował, że planuje uruchomić część surowcową huty w Krakowie, której działalność została wstrzymana w listopadzie 2019 r.   W ostatnim czasie poinformowano, że spółka ArcelorMittal Poland podjęła decyzję o ponownym ur.. Czytaj
ArcelorMittal wznawia produkcję w krakowskiej hucie


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk