• Odbierz prezent
Apple zaskakuje wynikami kwartalnymi. Czy nowe produkty spółki zadowolą rynek?

30 października po sesji na amerykańskiej giełdzie spółka Apple przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków.

 

30 października po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku, spółka Apple opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Zarówno przychody, jak i zysk przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

Przychody wyniosły 64 mld USD wobec oczekiwanych 62,99 mld USD. Były one wyższe o 2% niż przed rokiem, kiedy wyniosły 62,9 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 3,03 USD wobec oczekiwanych 2,84 USD.

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły 33,36 mld USD wobec oczekiwanych 32,43 mld USD. Przychody z usług wyniosły 12,51 mld USD wobec oczekiwanych 12,15 mld USD.

Sprzedaż iPhone’ów była niższa o 9% rok do roku. Według CEO spółki – Tima Cooka była to jednak i tak „poprawa” w stosunku do poprzednich kwartałów, kiedy spadek przychodów ze sprzedaży iPhone’ów sięgał nawet 15%. Łączne przychody Apple były jednak wyższe niż przed rokiem, do czego częściowo przyczynił się wzrost o 18% przychodów  w segmencie usługowym, który obejmuje m. in. takie usługi, jak iCloud. „Wereables” czyli segment akcesoriów osobistych, takich, jak słuchawki AirPods, jest najszybciej rosnącym segmentem w działalności spółki. Przychody w tym segmencie wzrosły o 54%, osiągając poziom 6,52 mld USD. Spółka w ostatnim czasie wypuściła na rynek droższą wersję swego słynnego produktu – AirPods Pro, która wpłynie na wyniki kolejnego kwartału.

Spółka przedstawiła prognozę przychodów na kolejny kwartał. Według szacunków Apple mogą one wynieść od 85,5 mld USD do 89,5 mld USD. Prognoza ta jest zgodna z szacunkami analityków, którzy zakładali przychody na poziomie 86,91 mld USD.

Spółka zasygnalizowała, że spodziewa się wzrostu w stosunku do ostatniego kwartału ubiegłego roku, kiedy w wyniki spółki znacznie uderzył spadek sprzedaży iPhone’ów w Chinach.

CEO Apple – Tim Cook stwierdził w swym oświadczeniu: „Klienci i recenzenci zachwyceni nową generacją iPhone’ów, dzisiejszy debiut nowych tłumiących szum AirPods Pro, gorąco oczekiwane nadejście Apple TV+ za dwa dni i nasza najlepsza oferta produktów w historii – to wszystko sprawia, że jesteśmy bardzo optymistyczni odnośnie tego, co świąteczny kwartał ma w zanadrzu.”

Spółka Apple w III kwartale wydała 18 mld USD na skup akcji własnych, a 3,5 mld USD wróciło do akcjonariuszy w postaci dywidendy.

Apple bierze pod uwagę możliwość zaoferowania osobom korzystającym z kart kredytowych Apple Card bezodsetkowego finansowania nowych iPhone’ów.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o ponad 1,5%.

Czytaj także: Apple – wyniki kwartalne spółki przewyższyły oczekiwania analityków

30 lipca po sesji na amerykańskiej giełdzie spółka Apple przedstawiła wyniki finansowe. Przewyższyły one oczekiwania analityków.   Analitycy z Wall Street spodziewali się przychodów w wysokości 53,39 mld USD. Tymczasem przychody Apple okazały się wyższe od oczekiwań i wyniosły 53,8 mld USD. Były o.. Czytaj
Apple – wyniki kwartalne spółki przewyższyły oczekiwania analityków

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk