• Odbierz prezent
Apple z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Inwestorzy czują niepewność

29 października spółka Apple zaprezentowała wyniki kwartalne. Były one nieco wyższe od szacunków analityków z Wall Street. Inwestorom jednak nie umknął fakt, że przed rokiem spółka miała wyższy zysk. Słabiej też wypadła sprzedaż iPhone’ów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że spółka nie przedstawiła prognozy na kolejny kwartał.

 

29 października po sesji na amerykańskiej giełdzie spółka Apple opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. W trzecim kwartale przychody wyniosły 64,7 mld USD i były wyższe o 1% niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Okazały się też wyższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 63,70 mld USD. W III kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 12,67 mld USD wobec 13,69 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 73 centy w porównaniu do 76 centów przed rokiem. Okazał się jednak wyższy od szacunków analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 0,70 USD.

W podziale na poszczególne kategorie produktów, przychody spółki prezentują się następująco.

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły 26,44 mld USD i były niższe o 20,7% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Okazały się także nieco niższe od szacunków analityków, którzy spodziewali się przychodów z tego segmentu na poziomie 27,93 mld USD.

Przychody z usług wyniosły 14,55 mld USD i były wyższe o 16,3% niż rok wcześniej. Okazały się też wyższe od prognozy analityków na poziomie 14,08 mld USD.

Przychody ze sprzedaży Maców wyniosły 9 mld USD i były wyższe o 28% niż przed rokiem. Przewyższyły też szacunki analityków, którzy spodziewali się przychodów z tego segmentu na poziomie 7,93 mld USD.

Przychody ze sprzedaży iPadów wzrosły o 46% rok do roku i wyniosły 6,8 mld USD. Okazały się też nieco wyższe od prognozy analityków na poziomie 6,12 mld USD.

Przychody z innych produktów wyniosły 7,88 mld USD i były wyższe o 20,9% rok do roku. Przewyższyły szacunki analityków na poziomie 7,40 mld USD.

Spółka nie przedstawiła prognozy na kolejny kwartał ze względu na niepewność na rynkach, podobnie jak w poprzednich dwóch kwartałach. W centrum uwagi inwestorów jest iPhone 12, który w październiku wszedł na rynek. CEO spółki – Tim Cook wyraził optymizm co do sprzedaży iPhone’a 12. Miałyby przemawiać za tym liczne czynniki, takie jak m. in. wsparcie 5G i działalność promocyjna.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Apple spadł o 5%.

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk