• Odbierz prezent
Apple wyprodukuje samokierujące się samochody elektryczne? Akcje apple najgorętszym walorem na świecie

Począwszy od 1 kwietnia, "akcje apple" mają jedne z najlepszych wyników, jak wynika z przeglądarki Google.

Apple: samonapędzająca się elektro przyszłość - 1

Jednocześnie jest to obraz, który wykres dzienny Apple oferuje w prima aprilis.

Apple: samonapędzająca się elektro przyszłość - 2

Czy te dwa obrazy są ze sobą sprzeczne czy zgodne? Odkryjmy, co tak naprawdę się stało.

Analiza

Większość obserwatorów uważa akcje Apple za neutralną opcję handlową. Oznacza to, że opcje kupna i sprzedaży są postrzegane jako względnie równe. Tak przynajmniej było do ostatnich dni marca, kiedy to jeden z analityków UBS podniósł rekomendację dla akcji Apple do "kupuj" i przesunął cenę docelową z poprzednich 115 do 142.

Powodem tego jest inicjatywa Apple, która ma - podobno - w przyszłości produkować samokierujące się samochody elektryczne. Z biznesowego punktu widzenia, ta perspektywa otwiera ogromne możliwości rynkowe dla Apple i odpowiednio dla jego zysków - tak długo, jak ta inicjatywa będzie realizowana. Na razie to tylko spekulacje, ale im więcej Apple ujawni swoich planów - tym bardziej będziemy się zastanawiać, czy samokierujące się pojazdy elektryczne będą jednym z obszarów jego działalności. Jeśli pojawią się sygnały, że będzie ona podążać w tym kierunku, inwestorzy z pewnością zaczną uwzględniać przyszłe zyski w cenie akcji i będą je podnosić.

Oczekiwania

Sprzedaż Apple'a wzrosła w 2020 roku pomimo pandemii. W ostatnim kwartale 2020 r. zanotowała rekordowo wysoki wynik przychodów. To ważne, aby zrozumieć, jak dobrze radzi sobie spółka - zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować dalszą ekspansję. Dlatego też ostatnie maksimum wszech czasów na poziomie 145 dolarów za akcję powinno być "formalnością" do przekroczenia - gdy inwestorzy ponownie zwrócą się w stronę akcji FAANG.

Pamiętajcie

28 kwietnia Apple ogłosi wyniki kwartalne za I kwartał 2021 r. Będzie dużo ruchu bliżej tej daty!

Ostatnia sprawa

Możesz handlować Apple w FBS Trader! Jaka jest różnica w stosunku do MT5? Łatwy handel w podróży z Twojego urządzenia.

Apple: samonapędzająca się elektro przyszłość - 3


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk