• Odbierz prezent
Warren Buffett może się szybko wzbogacić o gigantyczną kwotę. O ile zrealizuje się rekomendacja słynnego banku
fot. Jeżeli zrealizuje się rekomendacja słynnego banku, to największy inwestor świata może się wzbogacić o gigantyczną kwotę!

Analitycy banku Goldman Sachs rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Apple od „kupuj” z ceną docelową w wysokości 199 USD, co oznacza potencjał 32% wzrostu wyceny.

 

  • Goldman Sachs mówi „kupuj” akcje Apple, bo będą warte 199 USD.
  • Analitycy Goldman Sachs wskazują na wielki potencjał tkwiący w usługach Apple.
  • Jeśli rekomendacja zrealizuje się, Warren Buffett może dość szybko wzbogacić się o 38 mld USD.
  • Obecnie Buffett ma pakiet akcji Apple o wartości 116 mld USD.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

Akcje firmy Apple mogą zdrożeć o ponad 30% - według analityków Goldman Sachs, którzy rekomendują „kupuj”. Według nich, rynek jest zbyt skoncentrowany na ograniczeniach w zakresie przychodów Apple, a nie docenia perspektyw, dlatego ostatnie kwartały nie były pomyślne dla waloru.

Zobacz również: Jakie ruchy robił Warren Buffett w swoim portfelu w IV kwartale 2022?

 

 

Notowania Apple na tle Nasdaq 100 – 5 lat FXMAG giełda warren buffett może się szybko wzbogacić o gigantyczną kwotę. o ile zrealizuje się rekomendacja słynnego banku apple apple inc cfd   apple, apple baza użytkowników, apple forward pe, apple rekomendacje, apple tv, apple usługi, apple wskaźniki, apple wycena, czy akcje apple w 2023 będą rosły, czy akcje apple wzrosną w 2023, czy akcje apple zdrożeją, czy warren buffett inwestuje w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple w 2023, czy warto kupować akcje apple w 2023, dlaczego buffett inwestuje w apple, dlaczego warren buffett inwestuje w akcje apple, goldman sachs, ile buffett ma udziałów w applu, ile buffett może zarobić na akcjach apple, ile buffett zarabia na akcjach apple, ile kosztują akcje apple, jak wygląda portfel buffetta, jak wygląda portfel inwestycyjny warrena buffeta, jaka była sprzedaż apple w 2022, jaka cena akcji apple, jaki kurs akcji apple, jaki notowania akcji apple, jakie jest apple p/e ratio, kiedy akcje apple wzrosną, kiedy akcje apple zdrożeją, kto inwestuje w akcje apple, po ile akcje apple, w co inwestuje warren buffett, w jakie akcje warto inwestować w 2023,warren buffett 1

Źródło: TradingView

 

Rynek powinien docenić usługi Apple

Analitycy banku Goldman Sachs rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji giganta technologicznego Apple od „kupuj” z ceną docelową w wysokości 199 USD, co oznacza potencjał 32% wzrostu w stosunku do piątkowego zamknięcia.

Analitycy Goldman Sachs wskazali, że rynek popełnia duży błąd, skupiając się na fakcie powolnego wzrostu przychodów Apple. „Tymczasem powinien zwracać większą uwagę na bazę użytkowników i wzrost przychodów z usług. Możliwości Apple-as-a-Service będą bowiem coraz większe, ekosystem Apple będzie coraz trwalszy i będzie generował coraz większy cash flow” – stwierdził Michael Ng, analityk Goldman Sachs w raporcie. „Gros wzrostu przychodów i zysków w najbliższych latach będzie pochodził właśnie z usług. Sklep z aplikacjami i subskrypcje treści Apple TV i Apple Music będą jednymi z najbardziej znaczących czynników wpływających na kreację wartości Apple” – dodał.

Przypomnijmy, że sprzedaż Apple spadła o -5% do 117,2 mld USD w IV kwartale 2022. To był pierwszy kwartalny spadek przychodów od 2019 roku. CEO Apple Tim Cook wymienił podczas konferencji trzy główne przyczyny tego stanu rzeczy: wahania walutowe, ograniczenia dostaw związane z Covid-19 oraz trudne globalne środowisko makro.

Zdaniem analityków Goldman Sachs, obecna wycena Apple jest atrakcyjna, bo akcje są obecnie notowane na poziomie 24-krotności przyszłego 12-miesięcznego zysku, poniżej średniej z lat 2020-2022 wynoszącej 27-krotność i zeszłorocznego maksimum na poziomie 32-krotności.

Goldman Sachs miał długą przerwę w wycenianiu Apple. Ostatnio dał „kupuj” w 2017 roku i od tamtej pory wycena producenta iPhone’ów urosła o 300%.

Zobacz również: Oto jak Warren Buffett zabezpiecza interesy Berkshire Hathaway na wypadek swojej śmierci

 

 

Apple P/E Ratio

 FXMAG giełda warren buffett może się szybko wzbogacić o gigantyczną kwotę. o ile zrealizuje się rekomendacja słynnego banku apple apple inc cfd   apple, apple baza użytkowników, apple forward pe, apple rekomendacje, apple tv, apple usługi, apple wskaźniki, apple wycena, czy akcje apple w 2023 będą rosły, czy akcje apple wzrosną w 2023, czy akcje apple zdrożeją, czy warren buffett inwestuje w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple w 2023, czy warto kupować akcje apple w 2023, dlaczego buffett inwestuje w apple, dlaczego warren buffett inwestuje w akcje apple, goldman sachs, ile buffett ma udziałów w applu, ile buffett może zarobić na akcjach apple, ile buffett zarabia na akcjach apple, ile kosztują akcje apple, jak wygląda portfel buffetta, jak wygląda portfel inwestycyjny warrena buffeta, jaka była sprzedaż apple w 2022, jaka cena akcji apple, jaki kurs akcji apple, jaki notowania akcji apple, jakie jest apple p/e ratio, kiedy akcje apple wzrosną, kiedy akcje apple zdrożeją, kto inwestuje w akcje apple, po ile akcje apple, w co inwestuje warren buffett, w jakie akcje warto inwestować w 2023,warren buffett 2

Źródło: Macrotrends.net

 

Warren Buffett może zarobić 38 mld USD

Warto zwrócić uwagę, że gdyby rekomendacja Goldman Sachs miała się ziścić, to wartość portfela Warrena Buffetta mogłaby dość szybko urosnąć o około 38 mld USD, do około 338 mld USD. Obecnie w portfelu Berkshire Hathaway jest nieco ponad 895 mln akcji Apple, które są warte 116,3 mld USD. Stanowią one aż 38,9% portfela, a był czas, że zajmowały aż około 45%.

 

Portfel W. Buffetta – TOP 5 pozycji

 FXMAG giełda warren buffett może się szybko wzbogacić o gigantyczną kwotę. o ile zrealizuje się rekomendacja słynnego banku apple apple inc cfd   apple, apple baza użytkowników, apple forward pe, apple rekomendacje, apple tv, apple usługi, apple wskaźniki, apple wycena, czy akcje apple w 2023 będą rosły, czy akcje apple wzrosną w 2023, czy akcje apple zdrożeją, czy warren buffett inwestuje w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple w 2023, czy warto kupować akcje apple w 2023, dlaczego buffett inwestuje w apple, dlaczego warren buffett inwestuje w akcje apple, goldman sachs, ile buffett ma udziałów w applu, ile buffett może zarobić na akcjach apple, ile buffett zarabia na akcjach apple, ile kosztują akcje apple, jak wygląda portfel buffetta, jak wygląda portfel inwestycyjny warrena buffeta, jaka była sprzedaż apple w 2022, jaka cena akcji apple, jaki kurs akcji apple, jaki notowania akcji apple, jakie jest apple p/e ratio, kiedy akcje apple wzrosną, kiedy akcje apple zdrożeją, kto inwestuje w akcje apple, po ile akcje apple, w co inwestuje warren buffett, w jakie akcje warto inwestować w 2023,warren buffett 3

Źródło: dataroma.com

 

Czemu Wyrocznia z Omaha ma tak mocno skoncentrowany portfel na Apple?

Buffett wyjaśniał to kilka razy. Berkshire zainwestowało w Apple po raz pierwszy w 2016 roku i stopniowo powiększało pozycję.

Apple to najlepszy biznes, jaki ja znam. Lepszy nawet od See's Candies. Traktujemy inwestycję w Apple jak nasz kolejny biznes, a nie inwestycję. Sam używam smartfona Apple, którego otrzymałem od Tima Cooka. Wiem, że ten sprzęt ma wielkie możliwości. On zmienia życie setek milionów ludzi na całym świecie. Ale ja używam go tylko jako telefonu i też świetnie się sprawdza. Apple dostarcza rynkowi świetny produkt konsumencki. To dlatego zainwestowaliśmy w Apple, a nie dlatego, że to spółka technologiczna” – tłumaczył Buffett w 2020 roku.

Innymi znanymi inwestorami, którzy mogą mocno zyskać na zrealizowaniu się rekomendacji Goldman Sachs, są m.in. David Rolfe z Wedgewood Partners (Apple stanowi 8,6% jego portfela) oraz uczeń Buffetta i Charliego Mungera, chiński inwestor Li Lu z Himalaya Capital Management (Apple stanowi 5,12% jego portfela).

Zobacz również: Inwestorskie zyski coraz ważniejsze dla Skarbu Państwa. Oddala się szansa na likwidację podatku Belki

 

Inwestorzy z największym udziałem Apple w portfelu

 FXMAG giełda warren buffett może się szybko wzbogacić o gigantyczną kwotę. o ile zrealizuje się rekomendacja słynnego banku apple apple inc cfd   apple, apple baza użytkowników, apple forward pe, apple rekomendacje, apple tv, apple usługi, apple wskaźniki, apple wycena, czy akcje apple w 2023 będą rosły, czy akcje apple wzrosną w 2023, czy akcje apple zdrożeją, czy warren buffett inwestuje w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple, czy warto inwestować w akcje apple w 2023, czy warto kupować akcje apple w 2023, dlaczego buffett inwestuje w apple, dlaczego warren buffett inwestuje w akcje apple, goldman sachs, ile buffett ma udziałów w applu, ile buffett może zarobić na akcjach apple, ile buffett zarabia na akcjach apple, ile kosztują akcje apple, jak wygląda portfel buffetta, jak wygląda portfel inwestycyjny warrena buffeta, jaka była sprzedaż apple w 2022, jaka cena akcji apple, jaki kurs akcji apple, jaki notowania akcji apple, jakie jest apple p/e ratio, kiedy akcje apple wzrosną, kiedy akcje apple zdrożeją, kto inwestuje w akcje apple, po ile akcje apple, w co inwestuje warren buffett, w jakie akcje warto inwestować w 2023,warren buffett 4

Źródło: dataroma.com

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk