• Odbierz prezent
Apple rejestruje domenę apple.car
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie domeny samochodowe zarejestrowała firma Apple

- Czy Apple zamierza wejść w sektor motoryzacyjny

Amerykańska korporacja branży technologicznej - Apple - zarejestrowała domenę apple.car. Ruch ten pobudzi spekulacje o tym, że amerykański gigant chce zaistnieć w branży samochodowej.

 

Spekulacje o tym, że Apple chce zwrócić się w kierunku branży motoryzacyjnej rozgorzały w poprzednim roku, gdy świat obiegła plotka o tym, że Apple pracuje nad projektem samochodu. Zainteresowanie branżą motoryzacyjną wśród spółek z Doliny Krzemowej rośnie w ostatnich latach, czego najlepszym przykładem jest prototyp automatycznego samochodu.

 

We wrześniu ubiegłego roku Departament Pojazdów Silnikowych stanu Kalifornia (California DMV) potwierdził, że odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Apple, którego tematem były regulacje dotyczące pojazdów autonomicznych. Dodatkowo Elon Musk, CEO firmy samochodowej Tesla, poinformował, że Apple rekrutuje byłych pracowników jego firmy. Apple miało też rekrutować pracowników innych firm z branży motoryzacyjnej, jak np. Ford czy General Motors.

 

Aplikacja Apple's CarPlay

O rejestracji domen samochodowych poinformował w zeszły piątek serwis MacRumors. Poza domeną apple.car firma zarejestrowała również domeny apple.cars i apple.auto. Serwis zwraca uwagę na to, że rezerwacja domen internetowych nie musi być potwierdzeniem zainteresowania Apple branżą samochodową. Może to być związane z aplikacją "Apple's CarPlay", umożliwiającą dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk