• Odbierz prezent
Apple prezentuje wyniki kwartalne. Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyższe o prawie 50%

W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki Apple. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street. Spółka może pochwalić się wzrostem przychodów ze sprzedaży iPhone’ów o prawie 50%.

 

27 lipca po sesji na amerykańskim rynku spółka Apple opublikowała wyniki kwartalne. W II kwartale 2021 r. przychody były wyższe o 36% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 81,41 mld USD. Przewyższyły też szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 73,30 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,30 USD, przewyższając szacunki analityków na poziomie 1,01 USD.

Przychody w każdej z linii produktowych były wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków.

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów były wyższe o 49,8% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 39,57 mld USD. Analitycy spodziewali się, że przychody w tym segmencie wyniosą 34,01 mld USD.

Przychody z usług wyniosły 17,48 mld USD i były wyższe o 33% niż przed rokiem. Szacunki analityków zakładały 16,33 mld USD.

Przychody ze sprzedaży Maców były wyższe o 16% niż rok wcześniej i wyniosły 8,24 mld USD. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 8,07 mld USD.

Ze sprzedaży iPadów spółka uzyskała przychody w wysokości 7,37 mld USD, co stanowi wzrost o 12% rdr. Szacunki analityków zakładały 7,15 mld USD.

Przychody z „innych produktów” wyniosły 8,76 mld USD i były wyższe o 40% niż przed rokiem. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 7,80 mld USD.

W regionie chińskim spółka odnotowała przychody w wysokości 14,76 mld USD. Były one wyższe o 58% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Przychody z rynku amerykańskiego były wyższe o 33% niż przed rokiem i wyniosły 39,57 mld USD.

Zwykle drugi kwartał był raczej stosunkowo skromny pod względem przychodów dla Apple, jednak w ostatnich dwóch latach spółka skorzystała z trendu pracy i nauki w domu, co zwiększyło sprzedaż komputerów premium.

Szef Apple – Tim Cook zwrócił uwagę, że gdyby nie globalne ograniczenia dostaw chipów, przychody ze sprzedaży Maców i iPadów mogłyby być jeszcze wyższe.

Spółka zadeklarowała dywidendę w wysokości 0,22 USD na akcję.

Mimo znakomitych wyników finansowych, w notowaniach posesyjnych kurs akcji Apple osunął się o 1%.

 

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk