• Odbierz prezent
Apple najdroższe w historii. Kapitalizacja spółki przekracza 1,5 biliona dolarów

 

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych
---
Ranking Brokerów Forex. Wybór brokera to jedna z najważniejszych decyzji, którą jako inwestor musisz podjąć. Wybierz rozsądnie. Zobacz nasz aktualny ranking brokerów
---
Kalkulator walut. Sprawdź aktualne kursy średnie NBP, przelicza waluty, zobacz ile warto jest Twój kapitał w jednej z 36 innych walut obcych. Skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego!

 

Na piątkowej sesji na amerykańskiej giełdzie kurs akcji spółki Apple osiągnął najwyższy poziom w historii. Spółka może pochwalić się największą kapitalizacją na rynku. Inwestorzy dostrzegają potencjał w rozwoju technologii 5G.

 

Na piątkowej sesji na amerykańskim rynku spółka Apple osiągnęła najwyższy poziom w historii. Najwięcej za akcje spółki inwestorzy płacili 356,56 USD. W kolejnych godzinach handlu kurs akcji Apple osunął się pod kreskę. Kapitalizacja rynkowa spółki obecnie przekracza 1,5 bln USD. Tym samym Apple jest obecnie największą spółką na amerykańskim rynku.

Optymistycznym nastrojom inwestorów sprzyja zbliżająca się premiera iPhone’a obsługującego sieć 5G. Nie brakuje również pozytywnych opinii analityków. Rekordzistą w zakresie wyceny akcji spółki jest Kyle McNealy z firmy Jefferies, który wycenia jedną akcję na 405 USD.

W czasie, gdy koronawirus nie sprzyja gospodarce, wzrostom na amerykańskiej giełdzie to nie przeszkadza. Od marcowego dołka cena akcji Apple wzrosła o prawie 60%. Warto wspomnieć, że również kurs akcji spółki Tesla w tym okresie osiągnął rekordowe poziomy, przekraczając 1000 USD za akcję. Solidne wzrosty zaliczyły też takie spółki technologiczne, jak Microsoft czy Facebook.

Kurs akcji spółki Apple na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy przedstawia poniższy wykres:

Apple

 

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk