• Odbierz prezent
Aplikacja Monese od teraz dostępna również w Polsce. Brytyjski fintech rozszerza swoje partnerstwo z PayPal nie tylko w Austrii, Belgii, Luksemburgu czy Holandii

Brytyjski fintech Monese rozszerza swoje partnerstwo z PayPal w Polsce, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Holandii i Portugalii. Monese oferuje wielowalutową aplikację, która umożliwia szybkie uruchomienie indywidualnego konta bankowego. Od dzisiaj klienci w 6 nowych krajach mogą korzystać z Monese w połączeniu z kontem PayPal, otrzymując w ramach jednej aplikacji mobilnej dostęp do narzędzi finansowych, dokonywania płatności i jeszcze lepszego zarządzania finansami osobistymi. Wejście na nowe rynki jest efektem udanej współpracy obydwu firm z końca 2019 r. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, w których to krajach prawie 30 proc. aktywnych klientów Monese połączyło swoje konta z PayPal.

Dzięki nawiązaniu współpracy z PayPal, użytkownicy Monese zyskują szereg funkcji, które ułatwią zarządzanie środkami na ich kontach PayPal. Mogą także podłączyć aplikację Monese do cyfrowego portfela PayPal, aby łatwiej realizować płatności online, smartfonem oraz w aplikacji. Sprawne połączenie obu usług umożliwi wysyłanie środków do 325 milionów klientów PayPal (w tym do 25 milionów sprzedawców), robienie zakupów u e-sprzedawców na całym świecie, a także wybranie Monese jako preferowanego sposobu płatności w cyfrowym portfelu.

Ponadto, bezpośrednio z poziomu aplikacji Monese zostanie udostępniona klientom możliwość zarządzania pieniędzmi na koncie PayPal, w tym m.in. podgląd salda czy 90-dniowej historii transakcji. Te funkcje, obecnie dostępne dla posiadaczy kont osobistych Monese w 11 europejskich krajach, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom bogatsze doświadczenia, które przekładają się na łatwiejszy dostęp do globalnej gospodarki.

Monese jest kontem bankowym pierwszego wyboru dla międzynarodowej, niezwykle dynamicznie rosnącej grupy odbiorców, którzy przebywają za granicą ze względu na pracę, naukę, obowiązki rodzinne czy nawet emeryturę. Jednocześnie są oni aktywnymi użytkownikami PayPal. To przełożyło się na dobre przyjęcie współpracy między naszymi firmami na dotychczasowych rynkach  komentuje Norris Koppel, założyciel i CEO Monese. – Rozszerzenie partnerstwa na 6 nowych krajów pokazuje nasze zaangażowanie w możliwość udostępniania użytkownikom naszych narzędzi finansowych umożliwiających rozwój w dowolnym miejscu na świecie oraz wzmocnienie relacji biznesowych. To oznacza, że możemy zaoferować posiadaczom naszych kont większy wybór i elastyczność w zarządzaniu finansami osobistymi, zgodnie z ich stylem życia – gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od tego, jakie są ich aktualne potrzeby.

We wrześniu 2018 roku PayPal uczestniczył w serii B rundy finansowania Monese o wartości 60 mln dolarów. Dzięki temu większa liczba użytkowników w Europie mogła uzyskać dostęp do nowych usług bankowości cyfrowej, a także mieć możliwość korzystania z usług Monese jako głównego konta bankowego.

O Monese:

Monese jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych usług bankowych w Wielkiej Brytanii i Europie, dających ludziom swobodę finansową do rozwoju w dowolnym miejscu na świecie. Firma została założone w 2015 roku przez Norrisa Koppela, który wpadł na pomysł nowej usługi po tym, gdy po raz pierwszy w życiu doświadczył kłopotów związanych z otwarciem konta bankowego w nowym kraju.

Na świecie z Monese mogą korzystać w 31 krajach miliony użytkowników, znajdujących za granicą ze względu na podróże, pracę, interesy, studia czy emeryturę. Dzięki mobilnym konto wielowalutowym, a także aplikacji i wsparciu klienta w 14 językach, Monese pozwala swoim klientom prowadzić bankowość zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w całej Europie. Z platformy korzysta obecnie ponad 2,5 mln osób. Więcej informacji na temat Monese można uzyskać na stronie: http://www.monese.com lub pisząc na adres e-mail: press@monese.com

O PayPal:

Od ponad 20 lat PayPal pozostaje na czele cyfrowej rewolucji w płatnościach. Wykorzystując technologię sprawia, że usługi finansowe i handel są wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej przystępne cenowo. Platforma PayPal wspiera ponad 300 milionów konsumentów i sprzedawców na ponad 200 rynkach, ułatwiając ich rozwój i dostęp do globalnej gospodarki. Więcej informacji: www.paypal.com.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk