• Odbierz prezent
Apel otwarty do firm sharingowych - połączmy siły w walce z koronawirusem!

Transport współdzielony jest obecnie jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Dlatego ważne jest zwiększenie dostępności usług shared mobility dla osób, które muszą codziennie docierać do pracy. Wheelme, jako platforma Mobility-as-a-Service i członek Stowarzyszenia Mobilne Miasto, apeluje do firm sharingowych - połączmy siły.

Ostatnie tygodnie są dla nas wszystkich bardzo trudne. Tysiące osób zostały poddane domowej kwarantannie, kolejne setki tysięcy biorą udział w akcji #zostanwdomu. Wiemy, że grupy zawodowe m.in. takie jak: personel medyczny, pracownicy aptek, sklepów, muszą dotrzeć do pracy. Jednocześnie nie wszystkie pracujące w tych grupach zawodowych osoby dysponują własnym środkiem transportu. Te osoby szukają dowolnego, najbliższego i najłatwiej dostępnego sposobu na przemieszczenie się. W sytuacji, kiedy komunikacja miejska i podmiejska obwarowana jest obostrzeniami, wspólne działanie firm z branży pojazdów na minuty, pozwoli na stworzenie alternatywnej sieci transportu. Takie rozwiązanie umożliwi komfortowy i przede wszystkim bezpieczny transport do miejsca pracy.

Jako Wheelme, platforma Mobility-as-a-Service (MaaS) działająca w Polsce od 2018 roku, chcielibyśmy podpisać się pod apelem Stowarzyszenia Mobilne Miasto, skierowanym do całej branży sharingowej w Polsce, o którym więcej napisała Rzeczpospolita.

Uważamy, że w obecnej sytuacji transport współdzielony jest jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Ogromnie cieszy nas fakt, jak starannie i sumiennie operatorzy pojazdów współdzielonych podchodzą do walki z koronawirusem i dezynfekują swoje pojazdy. Na bieżąco zbieramy i aktualizujemy informacje w tym zakresie w odrębnym wpisie.

Obserwując użycie Wheelme w ostatnich tygodniach pandemii SARS-CoV-2, zgromadzone dane (platforma Wheelme jest dostępna w blisko 50 miastach w Polsce) pozwalają nam wyciągać wnioski o rosnącym zapotrzebowaniu na dotarcie z punktu A do B, niezależnie od firmy, której pojazd miałby zostać użyty. Liczy się przede wszystkim dostępność.

Tak samo jak Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, Adam Jędrzejewski, uważamy, że jedną z metod na ułatwienie z korzystania z pojazdów na minuty, jest udostępnienie oferty firm zarządzających tymi pojazdami platformom MaaS, takim jak Wheelme.

Jednocześnie, jako Wheelme, deklarujemy pełną gotowość do takich działań. Pomimo #zostanwdomu i zespołu Wheelme rozsianego po całej Polsce, gwarantuję, że każda firma wyrażająca wolę współpracy, w ramach zwiększenia dostępności usług i integracji branży, zostanie włączona do systemu bezpośrednich wypożyczeń całkowicie nieodpłatnie, bez potrzeby zmian technicznych w systemie firmy, oraz w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. Jesteśmy w stanie przeznaczyć 80% naszych zasobów do końca kwietnia tylko na te działania.

Idąc o krok dalej, przygotowaliśmy portal http://sharingiscaring.pl, na którym zachęcamy firmy sharingowe do zjednoczenia się i wsparcia oddolnych inicjatyw społecznych w kwestiach transportu. Na początku apelujemy o wspólne wsparcie ponad 5000 wolontariuszy platformy IHELPYOU w codziennym dostarczaniu zakupów i środków medycznych.

Mamy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy i wszyscy ponownie będziemy mogli skupiać się nad jeszcze lepszym rozwojem branży shared mobility w Polsce.

Apel otwarty do firm sharingowych - połączmy siły w walce z koronawirusem! - 1
CEO, Wheelme sp. z o.o.

Mateusz Młodawski

mateusz@wheelme.app

https://wheelme.app

 

 


Wheelme - Shared Mobility Aggregator

Wheelme to aplikacja, która na jednej mapie pokazuje wszystkie pojazdy na minuty dostępne w Polsce i ułatwia użytkownikom ich wypożyczenie. Dzięki planerowi podróży, wyznacza optymalną trasę z punktu A do punktu B przy pomocy pojazdów na minuty. Firma wierzy w rozwój tzw. "smart cities", gdzie ogromną rolę odegra transport współdzielony i tym samym dąży ro rozpowszechnienia usług shared mobility w Polsce.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk