• Odbierz prezent
APANET S.A.: Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną (2022-10-01 23:29)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr10/2022
Data sporządzenia: 2022-10-01
Skrócona nazwa emitenta
APANET S.A.
Temat
Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Apanet S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Spółka", „Emitent”) niniejszym informuje, że spółka zależna Apanet Green System sp. z o.o. w dniu 30 września 2022 r. zawarła umowę ramową o współpracy ze spółką AQT Water S.A. z siedzibą w Łomży (dalej „AQT Water”), w zakresie wspólnego stworzenia nowoczesnych systemów zarządzania mediami w domach (jedno i wielorodzinnych), w przestrzeni miejskiej oraz w rolnictwie z nastawieniem na oszczędzanie zużycia wody i energii.

Wynikiem realizacji umowy ramowej ma być stworzenie przez spółkę zależną technologii do: (I) autonomicznego budynku, niezależnego od poboru wody wodociągowej, wykorzystujących jedynie naturalne zasoby dostępne w obrębie budynku, z naciskiem na wykorzystanie deszczówki i recycling ścieków szarych, (II) smart city, wykorzystywania wody deszczowej w przestrzeni miejskiej i zurbanizowanej terenach infrastruktury dużych i małych miast, (III) ograniczenia i redukcji wykorzystywania wody wodociągowej i wtórnego wykorzystania deszczówki do nawadniania upraw rolniczych. Powyżej wymienione technologie mają być stosowane w produktach AQT Water, a spółka Apanet Green System sp. z o.o. ma być dostawcą elektroniki oraz systemów sterowania.

Spółka ocenia, że posiadane przez nią know-how dotyczące otwartych systemów sterowania może zostać z powodzeniem wykorzystane do zaprojektowania sterowników inteligentnego domu oraz automatyki do sterowania poborem i zużyciem wody. W przypadku pomyślnego zrealizowania przedmiotu umowy Emitent rozszerzy swoje portfolio produktów. Niniejsze działania są zgodne z planami Emitenta w zakresie wykorzystania swej wiedzy i umiejętności w szerszym zakresie i wejścia w przyszłości na rynek produktów smart city i smart home.

Emitent zdecydował się na publikację niniejszego raportu, ponieważ sprzedaż sterowników do sterowania poborem i zużyciem wody może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe w przyszłości.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

APANET SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
APANET S.A.Informatyka (inf)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
51-416Wrocław
(kod pocztowy)(miejscowość)
Aleja Piastów27
(ulica)(numer)
+48 (71) 783 29 30+48 (71) 783 29 31
(telefon)(fax)
apanet@apanet.plwww.apanet.pl
(e-mail)(www)
8971780588021806445
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2022-10-01Andrzej LisPrezes ZarząduAndrzej Lis

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk