• Odbierz prezent
Anatomia kryzysów bankowych

W ostatnich kilkunastu dniach mogliśmy zaobserwować duże spadki na najważniejszych światowych indeksach. Spadki od razu napędziły falę spekulacji i rozważań na temat tego czy mamy do czynienia z korektami czy może jesteśmy świadkami rozpoczynającego się kolejnego światowego kryzysu. Temat jest idealny dla różnego rodzaju mediów i praktycznie codziennie widzimy i słyszymy wypowiedzi ekonomistów i różnej maści specjalistów na co dzień zajmujących się inwestowaniem, prognozowaniem czy też spekulacją.

Osobiście jednak w tym całym szumie postanowiłem jednak cofnąć się w czasie i  spojrzeć na obecną jak i przeszłą sytuację z nieco innej perspektywy. Perspektywą tą są kryzysy bankowe.

Oczywista większość społeczeństwa gdy słyszy o kryzysie i widzi ekonomistę, to ma przed oczyma kolor czerwony rozlewający się po parkietach światowych giełd. Jednak kryzys nie musi być tylko finansowy. Kryzys może być bankowy i dowolnie inny, obejmując różne obszary życia społecznego i wpływając w mniejszy bądź większy sposób na nasze życie. Jednak w przypadku kryzysów bankowych, często mamy do czynienia z przepoczwarzaniem się w coś większego obejmującego nie tylko banki ale również inne obszary, o tym jednak nieco później.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Mateusz Chachler

Account Manager w XTB. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku finanse i rachunkowość, specjalność "finanse przedsiębiorstw". Na rynkach finansowych od 2009 roku. Miłośnik fundamentalnego podejścia do życia oraz rynków.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk