• Odbierz prezent
Analizujemy euro do dolara, funta do dolara oraz dolara do jena

Rynki finansowe łapią oddech od początku tego tygodnia, chociaż w dalszym ciągu utrzymuje się niepewność związana z protekcjonistyczną polityka Donalda Trump’a. Zapowiedzi wprowadzenia kolejnych ceł na towary importowane z chińskiej gospodarki nie przyczyniają się jak na razie do wzrostu awersji do ryzyka. Najprawdopodobniej rynki zareagują mocnym impulsem w momencie, gdy ostateczne decyzje zapadną. Poprawa sentymentu do walut rynków wschodzących pomogła także w odreagowaniu na złotym. Dziś notowania euro do złotego EUR/PLN powróciły w okolice 4,3000, natomiast słabszy dolar sprzyjał spadkowi notowań USD/PLN w rejon 3,6940.

 

Wpisz kod rabatowy - KURSAT. Książka GRATIS przy kupnie prenumeraty FXMAG!

 

Analiza kursu euro do dolara

EUR/USD powrócił wczoraj do wzrostów korzystając z lekkiej poprawy nastrojów rynkowych i ponownie znalazł się powyżej poziomu 1,1600. Kurs powrócił do szerszego zakresu wahań 1,1500-1,1750, w którym będzie się utrzymywał w oczekiwaniu na czwartkową decyzję EBC odnośnie parametrów polityki pieniężnej. Dziś notowania tej pary znalazły się na jeszcze wyższych poziomach cenowych w oczekiwaniu na odczyt indeksu ZEW z Niemiec. Indeks zaufania niemieckich inwestorów we wrześniu uległ poprawie i wzrósł do poziomu -10,6 pkt. z -13,0 pkt.

 

Szukasz aktualnego kursu dolara do złotego i euro do złotego? Znajdziesz je tutaj - kurs USDPLN oraz kurs EURPLN.

 

Funt szterling w centrum zainteresowania

W centrum zainteresowania inwestorów znajduje się funt. Pomimo rozczarowujących wyników lipcowej produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, wczorajszy bilans dnia dla GBP był dobry do czego przyczyniły się słowa unijnego negocjatora ds. Brexit’u, który stwierdził, że realistyczne jest wypracowanie porozumienia z Wielką Brytanią w przeciągu 6-8 tygodni. Podobno państwa członkowskie UE mają przekazać Barnier’owi nowe instrukcje zawierające ustępstwa wobec Wielkiej Brytanii podczas wrześniowego szczytu Rady Europejskiej. Dziś notowania brytyjskiej waluty kontynuowały zwyżki w oczekiwaniu na dane z rynku pracy. Zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia ILO ustabilizowała się w okresie maj-lipiec 2018 roku na poziomie 4,0%. We wspomnianym okresie dynamika przeciętnych zarobków bez bonusów przyśpieszyła do 2,9% r/r. Powyższe dane powinny wspierać zwyżki na GBP/USD podczas wtorkowej sesji.

 

Analiza kursu funta do dolara GBPUSD

Funt do dolara GBP/USD przełamał linię poprowadzoną po ostatnich maksimach lokalnych i testował dziś okolice 23,6% zniesienia Fibo całości fali spadkowej z poziomu 1,4375. W rejonie 1,3070 można było zauważyć silną reakcję ze strony podażowej, jednakże patrząc na techniczny obraz rynku w skali D1 aktualny impuls wzrostowy może rozszerzyć swój zasięg w okolice 100-okresowej  średniej EMA przebiegającej w rejonie 1,3135.

Wykres dzienny kursu funta do dolara GBPUSDWykres dzienny kursu funta do dolara GBPUSD

 

Analiza kursu dolara do jena USDJPY

Dolar do jena USD/JPY w ostatnim czasie zawęził zakres swoich wahań. Spadek awersji do ryzyka pomógł w powrocie notowań powyżej 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej.

Wykres dzienny kursu dolara do jena USDJPY
Wykres dzienny kursu dolara do jena USDJPY

Aktualnie kurs zmierza ponownie w okolice oporu w rejonie 111,80 jenów za dolara, gdzie znajdują się lokalne maksima oraz przebiega 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z poziomu 113,16. Najbliższe wsparcie w postaci 50-okresowej średniej EMA w skali D1 znajduje się na poziomie 110,95.

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Anna Wrzesińska

Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. W handlu koncentruje się głównie na Price Action i poziomach Fibonacciego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk