• Odbierz prezent
Analiza techniczna EURUSD: euro systematycznie traci na wartości! Czy trend może się odwrócić?

Po odbiciu od oporu 1.1900 wspólna waluta europejska systematycznie traci na wartości. Zjawisko to można już opisać spadkową linią trendu na niższych interwałach, jak np. H4. Jeżeli nic się nie zmieni, to negatywny sentyment do Euro będzie nadal się utrzymywał.

Wiadomości rynkowe z mBank

W tym miejscu warto wskazać szeroką strefę zawierającą się pomiędzy dwoma lokalnymi wsparciami: 1.1700 i 1.1600. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy widoczne są tutaj wyhamowania spadków, tworzące główne punkty zwrotne. Ostatnie dni przyniosły podobne zachowanie ceny EURUSD.

Można to uzasadnić niskimi wartościami wskaźnika RSI, który dotknął strefy wyprzedania. Jednak korzystając z jednego z aksjomatów analizy technicznej, mówiącego, że historia lubi się powtarzać, zielony obszar ma spore szanse, aby ponownie stać się kluczowym wsparciem.

Jeżeli aprecjacja Euro ma stać się nowym standardem, to cena tego instrumentu musi na trwałe wyjść powyżej 1.1700, a potem przełamać spadkową linię opisująca ostatnie szczyty. W takim przypadku białe świece mogą sięgnąć kolejno oporu 1.1800, a potem 1.1900.

Nie można wykluczyć, że podaż dysponuje wystarczającymi środkami, aby pokonać zielony obszar. Wówczas po przełamaniu wsparcia 1.1600, kolejny przystanek znajdziemy dwie figury niżej.

Euro na granicy - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk