• Odbierz prezent
Analiza techniczna Binance Coin na 28.05.2019. BNB w ciągu ostatnich tygodni mocno wzrósł
Układ falowy wygląda optymistycznie, czy oznacza to kontynuację wzrostów?

Kryptowaluta giełdy Binance, czyli popularny Binance Coin (ticker: BNB) w ciągu ostatnich tygodni mocno wzrosła. Na rynku BNBUSD cena wybiła górą poziom $26, który poprzednio był poziomem oporu technicznego ustanowionego w dniu 8 stycznia 2018 roku. Obecny szczyt cenowy został ustanowiony na poziomie $38.50, który znajduje się tuż powyżej 127% projekcji Fibonacciego fali (A) mierzonej z dołka fali (B). Oznacza to, że pierwszy poziom docelowy dla fali (C) już został osiągnięty i dużo zależy teraz od rozegrania poziomu wsparcia na $26. Jeżeli wsparcie się obroni, cały czas jest szansa na dalsze wzrosty w kierunku poziomu $40 - $45. Sytuację tą przedstawia wykres poniżej:

1
Podobnie wygląda sytuacja na parze BNBBTC, czyli Binance Coin kwotowanej do Bitcoina. Tutaj również mamy do czynienia z trendem wzrostowym, którego obecny szczyt przypada na poziom 0,0047, który, podobnie jak w przypadku BNBUSD znajduje się lekko powyżej 127% projekcji Fibonacciego. Jak wynika z wykresu poniżej, cena po osiągnięciu tego poziomu zeszła nieco niżej w kierunku wsparcia na poziomie 0,0026, ale go nie naruszyła i można uznać, że zostało ono obronione. Oznacza to, że w tym wypadku układ falowy może nadal być oznaczony jako impulsywny, a co za tym idzie: możliwe są dalsze wzrosty celem dokończenia fali 5 impulsu wzrostowego. Warto również zwrócić uwagę na wolumen na obu parach, na BNBUSD oraz BNBBTC: mamy wyraźny wzrost wolumenu podczas ruchu w górę, co sprawia, że trend wzrostowy nadal jest podtrzymywany i nie ma jak na razie oznak dywergencji pomiędzy ceną a momentum.

1

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sebastian Seliga

Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk BitBay oraz no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk