• Odbierz prezent
Analiza rynków finansowych. Czas na spółki z sektora konopnego? Rekord za rekordem

Jeden z dzisiejszych tematów będzie dotyczył spółek sektora konopnego. Nie jest to jednak główny temat, jakim żyją rynki. Inwestorzy z Reddit’a przerzucili się trochę na ten sektor, ale siła uderzeniowa fali jest znacznie mniejsza, niż w przypadku GameStopa. Natomiast na rynkach dzieje się zdecydowanie więcej, o czym również dziś porozmawiamy.

Zapraszamy na analizę rynków finansowych z dr Przemysławem Kwietniem.

O czym jeszcze w dzisiejszym odcinku?

  • Rekord za rekordem - US500 zbliża się do 4000 pkt.
  • Rynek zignorował piątkowy raport UoM - słaby sentyment i wzrost oczekiwań inflacyjnych, rosną rentowności (10y już 1,21%), ale bez wpływu na giełdy i dolara
  • Dobre dane z Japonii, PKB wzrósł 1,2% r/r po bardzo dobrym Q4
  • Lockdown w Nowej Zelandii po wykryciu brytyjskiego wariantu
  • Napięcia na Bliskim Wschodzie - proxy war pomiędzy Arabią Saudyjską a Iranem w Jemenie - ropa mocno drożeje
  • Sprzedaż, minutes kluczowymi wydarzeniami tygodnia, dziś święto USA

Oglądaj online

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk