• Odbierz prezent
Analiza pary walutowej EUR/PLN - notowania euro kolejny raz w strefie podażowej
fot. freepik.com

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 600 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego w kluczowej strefie podażowej. Po tym fakcie na rynku EURPLN pojawiła się znaczna podaż, a kapitał zaczął przenosić się do wspólnej waluty.

EURPLN Kolejny Raz W Strefie Podażowej - 1

EURPLN D1

Obecnie obserwujemy trzeci już długoterminowe podejście notowań do kluczowego oporu. Jest to strefa cenowa 4,6300 – 4,6350. Pierwsze z nich pojawiło się mniej więcej rok temu, kolejne w czwartym kwartale 2020 roku, natomiast pod koniec ubiegłego tygodnia kurs ponownie osiągnął analizowany pułap. Poniedziałkowa sesja była dość silnym potwierdzeniem, że kolejny raz warto próbować pozycji short.


Orbex

Założony w 2011 roku Orbex powstał z misją odpowiedzialnego służenia swoim inwestorom. Jako lider rynku w zakresie innowacji i obsługi klienta, Orbex oferuje swoim inwestorom bardzo konkurencyjne warunki handlowe, z szybką realizacją zleceń poniżej 0,03 sekundy i spreadami zaczynającymi się od 0,0 pipsów. Orbex jest nie tylko zaufanym i wielokrotnie nagradzanym brokerem, ale jest również licencjonowany przez CySec i zarejestrowany w kilka organów, w tym FCA, BaFin i MiFID.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk