• Odbierz prezent
Analiza pary walutowej EUR/PLN - notowania euro kolejny raz w strefie podażowej

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 600 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego w kluczowej strefie podażowej. Po tym fakcie na rynku EURPLN pojawiła się znaczna podaż, a kapitał zaczął przenosić się do wspólnej waluty.

EURPLN Kolejny Raz W Strefie Podażowej - 1

EURPLN D1

Obecnie obserwujemy trzeci już długoterminowe podejście notowań do kluczowego oporu. Jest to strefa cenowa 4,6300 – 4,6350. Pierwsze z nich pojawiło się mniej więcej rok temu, kolejne w czwartym kwartale 2020 roku, natomiast pod koniec ubiegłego tygodnia kurs ponownie osiągnął analizowany pułap. Poniedziałkowa sesja była dość silnym potwierdzeniem, że kolejny raz warto próbować pozycji short.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk