• Odbierz prezent
Analiza kursu dolara do złotego z szerszej perspektywy. Mocne spadki dolara - realny scenariusz?

W ostatnich dniach kurs USD/PLN przebywa w konsolidacji, nie wykazując wyraźnej chęci do ruchu trendowego. Warto zwrócić uwagę na pewne sygnały słabości popytu, które pojawiły się na wykresie kursu tej pary walutowej.

 

ostatniej analizie kursu dolara do złotego zwracałem uwagę na bliskość istotnych stref wsparcia, które na ten moment blokują rynek przed spadkami. Pierwsza z nich zlokalizowana jest przy poziomie 3,66, a druga wypada na dolnym ograniczeniu układu overbalance (3,636). Dopóki rynek utrzymuje się ponad strefą 3,66-3,636 bazowym scenariuszem pozostaje powrót do trendu wzrostowego.

 

USD/PLN – D1

usdpln

 

Patrząc na wykres interwału H4 na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że sytuacja techniczna nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich dni. Warto jednak zwrócić uwagę na pewien sygnał, świadczący o swoistej słabości strony kupującej. Na wykresie wyrysowała się nam wcześniej formacja podwójnego dołka, która została uruchomiona poprzez wybicie poziomu 3,727. W takiej sytuacji oczekiwalibyśmy, że kurs ruszy w kierunku poziomu 3,80, by przetestować ostatnie szczyty. Ten powrócił jednak w obrąb konsolidacji. Zanegowanie sygnału wzrostowego w kontekście kierunku trendu nie stanowi w tym przypadku sygnału o charakterze przeciwnym, ale sygnalizuje słabość popytu. W takiej sytuacji widzimy szansę na przedłużenie korekty spadkowej w okolice poziomu 3,636, przy czym bacznie będziemy obserwować zachowanie rynku przy poziomie 3,66. O głębszych spadkach będziemy mogli mówić dopiero, gdy świeca dzienna zamknie się poniżej poziomu 3,636.

 

USD/PLN – H4

usdpln

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk