• Odbierz prezent
Analiza kursu dolara amerykańskiego do jena japońskiego (USD/JPY) – linia trendu nadal w grze

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 550 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od początku drugiego kwartału 2020 roku. Wtedy to para walutowa USDJPY przyjmowała wartości nieco powyżej 108,00. Kolejne miesiące przyniosły rozwinięcie trendu spadkowego, który utrzymywany jest to chwili obecnej.

Analiza kurs dolara amerykańskiego do jena japońskiego (USD/JPY) – linia trendu nadal w grze - 1

USDJPY D1

Jednym z kluczowych elementów wykresu Ujka jest poprowadzona linia trendu. Jest ona precyzyjnie respektowana przez rynek od początku drugiego kwartału 2020 roku. W ostatnich dniach kurs ponownie próbuje sforsować górne ograniczenie. Obecny pułap do wybicia to okolice okrągłego poziomu 104,00. Realny zakres dla zmienności USDJPY ciągle się zawęża, gdy weźmiemy pod uwagę strefę wsparcia 102,40.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk