• Sklep
  • Odbierz prezent
Analiza kurs euro do dolara EUR/USD – zbudowany opór

Na wykresie pary euro dolar EUR/USD doszło do wyznaczenia trzeciego lokalnego szczytu w okolicy poziomu 1,1260. Teoretycznie należałoby oczekiwać teraz ruchu spadkowego, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Trzykrotna nieudana próba przełamania oporu nie wygląda dobrze, gdyż wskazuje na impotencję popytu. Cofnięcie po trzeciej próbie zdaje się to potwierdzać, a więc można obecnie zakładać, że rynek będzie się osuwać. Problem w realizacji tego scenariusza jest taki, że pod nami dość istotny poziom wsparcia w okolicy 1,1170.

Zatem wnioski niedźwiedzie powinny być tonowane. Owszem, obóz podażowy ma teraz swoją szansę, ale wcale nie jest powiedziane, że z niej skorzysta. W tym wypadku przewaga jest niewielka. Równie dobrze za zaraz może dojść do kolejnej próby zmierzenia się z barierą. Innymi słowy, układ wykresu wcale jednoznacznie nie sygnalizuje do powrotu do spadków. Dopiero zejście pod 1,1170 dolara byłoby wskazówką, że jednak podaż faktycznie próbuje ponownie przejąć inicjatywę. Teraz jest to równowaga ze wskazaniem na niedźwiedzi.


Kamil Jaros

Główny Analityk Admiral Markets

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk