• Odbierz prezent
Analiza DAX30 – test nowego wsparcia

Aktualnie na wykresie niemieckiego indeksu DAX30 trwa testowanie poziomu wsparcia. To nowe wsparcie, ale poziom stary. Wcześniej zostały na nim wykreślone dwa lokalne szczyty. W trakcie wczorajszej zwyżki zostały one pokonane. Opór zamienił się we wsparcie. Jak silne? Właśnie się tego dowiadujemy.

Źródło: Admiral Markets MT5

Wynik walki w okolicy 12200 pkt. prawdopodobnie da nam odpowiedź na pytanie, jaki potencjał ma wczorajszy impuls. Nastawienie optymistyczne po wczorajszej sesji będzie w pełni uzasadnione, jeśli aktualny test wsparcia wypadnie pomyślnie. Odbicie od poziomu 12200 pkt. i dalszy ruch w górę da kolejne argumenty do założenia o dalszej zwyżce.

Ewentualny spadek pod to wsparcie podda w wątpliwość jakość wczorajszej zwyżki. Wprawdzie jeszcze definitywnie popyt nie straciłby inicjatywy, ale taka porażka byłaby istotna przy kalkulowaniu szans na dalszy wzrost cen. Walka przy wsparciu daje dobrą okazję do próby zbudowania pozycji o dobrej relacji zysk do ryzyka. Stop-loss byłby aktywowany po zejściu pod poziom wsparcia. Wtedy aktualne warunki do zagrywki przestałyby obowiązywać i trzeba byłoby szukać innych. Przy tak niskich spreadach można sobie pozwolić na kilka prób.


Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk