• Odbierz prezent
Analiza ceny srebra - zagranie na koniec korekty

Rynek srebra wykonał w tym roku znaczącą falę wzrostową. Teraz kreśli korektę, która wydaje się być dość złożoną strukturą. Na razie nie wygląda na to, by się ona skończyła.

Analiza SILVER - zagranie na koniec korekty - 1

Źródło: Admiral Markets Silver wykres H4 od 27 lutego 2019 do 15 listopada 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Korekta spadkowa na srebrze trwa już od początku września.

Biorąc pod uwagę zakres ruchu skorygowana została połowa wcześniejszej imponującej fali wzrostowej. Można więc powiedzieć, że skala korekty jest znacząca i szukać oznak jej zakończenia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę kształt ruchu to można odnieść wrażenie, że faza spadku jeszcze się nie zakończyła.

Na wykresie ceny srebra można wyznaczyć linię spadkową opartą o dwa lokalne szczyty oraz linię do niej równoległą, opartą o dołek między tymi szczytami. Jest całkiem możliwe, że uzyskany dzięki temu kanał spadkowy będzie pracował, a tym samym cena zejdzie do dolnego ograniczenia, które wkrótce znajdzie się w pobliżu poziomu wsparcia w okolicy 16,10. Taki ewentualny ruch spadkowy może się rozpocząć teraz, ale może również mieć swój początek nieco wyżej, w okolicy oporu na 17,45. Gdyby cena się do tego oporu zbliżyła, byłaby to dobra okazja do poszukiwań sygnałów sprzedaży, na które warto byłoby zareagować.

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk