• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Analityk Deutsche Bank oczekuje 5-procentowej zwyżki na rynku akcji
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego specjalista Deutsche Banku oczekuje odreagowania na rynku akcji

David Bianco z Deutshe Bank prognozuje: Kolejny 5-procentow ruch na giełdach będzie ruchem w górę. Specjalista niemieckiego banku przewiduje, że amerykańska giełda odreaguje.

 

W poniedziałkowej nocie Bianco, analityk inwestycyjne DB, stwierdził, że najgorsze w historii amerykańskiej giełdy otwarcie roku nie jest powodem do paniki. Przypomnijmy, że indeks S&P500 od początku roku spadł niemal o 10%. W tym momencie znajdujemy się 14% poniżej historycznych szczytów z ubiegłego roku.

 

Wykres 1. S&P500 - interwał tygodniowy

FXMAG forex analityk deutsche bank oczekuje 5-procentowej zwyżki na rynku akcji 1

 

Bianco uważa, że obecna korekta długoterminowych wzrostów jest spowodowana poprzez trudną sytuację w kilku sektorach, ze szczególnych uwzględnieniem sektora energetycznego. Część sektorów ucierpiała wyłącznie przez złą sytuację na rynku jako całości "i teraz jesteśmy gotowi by to wykorzystać" stwierdził Bianco.

"Oczekujemy, że najbliższy 5-procentowy ruch będzie wzrostowym i nadejdzie wkrótce" - napisał w nocie Bianco. Target Deutsche Banku dla indeksu S&P500 na koniec roku został co prawda obniżony z 2200 punktów, ale "tylko o 50 punktów".

 

Źródło informacji: MarketWatch


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk