• Odbierz prezent
Analitycy nie docenili Zuckerberga. Wyniki finansowe Facebook

Pomimo trudnych momentów, pierwszy kwartał 2018 roku okazał się dla spółki Marka Zuckerberga bardzo zyskowny. Założenia analityków, jak to zazwyczaj bywa, okazały się z jednej strony trafne, z drugiej natomiast nieudane.

 

Przewidywania analityków

Wynik EPS (earnings per share), czyli zysk na akcję wyniósł 1,69 USD, przy zakładanym przez analityków poziomie 1,35 USD. Przychody Facebook wyniosły 11,97 mld USD. Analitycy w tym wypadku również przecenili swoje zdolności obliczeniowe, spodziewano się 11,4 mld USD. Przewidywania udały się w przypadku liczby codziennych aktywnych użytkowników. Zakładana liczba pokryła się z wynikiem spółki, było to 1,45 mld.

 

Zmiana obszaru inwestycji

Po ostatnich wydarzeniach z Cambridge Analytica, CEO Facebooka stwierdził, że spółka będzie mocniej inwestować w bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i użytkowników portalu. Mimo wszystko, cel Facebooka, który Mark Zuckerberg określił przed laty, wciąż jest działaniem nadrzędnym, a jest to łączenie ludzi z całego świata w jednym miejscu.

 

Zmiany w RODO

Użytkownik, który z większą świadomością zwraca uwagę na to, co dzieje się na portalu, mógł natknąć się na nowe postanowienia w regulaminie. Całość po części ma związek z RODO. Niektóre części regulaminu mogą budzić pewne wątpliwości co do pełnej wolności słowa. Mimo to warto pamiętać, że platforma jest prywatnym tworem, przez co ma do tego pełne prawo.

Więcej informacji o wynikach finansowych Facebook.


Szymon Maj

Działacz społeczny, autor. Zwolennik analizy fundamentalnej, przy jednoczesnej obserwacji wartości wolumenu. Po godzinach baczny obserwator społecznego aspektu giełdy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk