• Odbierz prezent
Analitycy DM PKO BP podnoszą rekomendację dla Eurocash

Analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji spółki Eurocash ze Sprzedaj do Trzymaj. Cena docelowa została przez nich wyliczona na 34,00 PLN (wcześniej 32,PLN), i jest o 5,8% niższa niż na dzisiejszym otwarciu  - 36,1 PLN (w dniu sporządzania rekomendacji – 21 sierpnia –wynisiła 33,42 PLN).

 

„Podwyższamy rekomendację do TRZYMAJ i cenę docelową do 34 PLN na akcję. Po rozczarowujących wynikach 2016 r., w całym 2017 r. spodziewamy się odwrócenia negatywnych trendów i poprawy r/r. Konsolidacja detalu poprawi marżę brutto na sprzedaży, a integracja EKO i Delikatesów Centrum przełoży się na synergię kosztowe. Ponadto maksimum kosztów na projekcie fresh i na nowych projektach wypada w 2017 r. i obciąży EBITDA na poziomie 52 mln PLN. W 2018 spodziewamy się blisko 521 mln PLN zysku EBITDA (+11% r/r). Na tle spółek porównywalnych Eurocash wyceniany jest z premią. Zmieniamy perspektywę z negatywnej na neutralną w średnim terminie.” – napisano w raporcie.

 

Eurocash

eurocash

 

Rekomendacje stosowane przez DM PKO BP

  • Rekomendacja KUPUJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają co najmniej 10% potencjał wzrostu kursu
  • Rekomendacja TRZYMAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał wzrostu kursu w przedziale od 0 do 10%
  • Rekomendacja SPRZEDAJ oznacza, że autor rekomendacji uważa, iż akcje spółki posiadają potencjał spadku kursu
  • Rekomendacje mogą być opatrzone dodatkiem SPEKULACYJNIEoznaczającym, że horyzont inwestycji jest skrócony do 3 miesięcy, a inwestycja jest obarczona podwyższonym ryzykiem.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk