• Odbierz prezent
AmRest ze wstępnymi wynikami za II kwartał. Jest źle, ale mogło być znacznie gorzej

AmRest Holdings, czyli notowany na warszawskiej giełdzie międzynarodowy operator lokali gastronomicznych, to jedna z tych spółek, które wyjątkowo mocno ucierpiały w wyniku ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Zarząd AmRestu nie ukrywał tego przed akcjonariuszami, już w maju publikując informację, że spodziewa się słabych wyników w II kwartale. Po zakończeniu środowej sesji spółka opublikowała wstępne wyniki finansowe. Wynika z nich, że przychody AmRestu w drugim kwartale spadły o ponad 40%.

 

Wg szacunkowych danych za II kwartał AmRest Holdings osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 272 mln euro, co jest spadkiem o 43,6% w porównaniu do poprzedniego roku.

Spółka nie podała szacunków dotyczących zysku operacyjnego i zysku po opodatkowaniu.

 

Na koniec kwietnia funkcjonowało zaledwie 56% lokali AmRestu (wówczas sprzedaż spadła o 67% r/r), w maju było to już 81% lokali (spadek sprzedaży 40,7% r/r), zaś na koniec czerwca działało już 92% restauracji (spadek sprzedaży o 2,4% r/r). Na dzień publikacji raportu w pełni funkcjonuje 96% lokali zarządzanych przez AmRest.

 

W II kwartale najbardziej spadły przychody na rynku rosyjskim (o 57,1%, do 22,3 mln EUR), a także w Europie Zachodniej (o 52,8%, do 92,4 mln EUR). Na rynku chińskim sprzedaż spadła o 21% (przychody 19,2 mln EUR).

 

Środowa sesja zakończyła się na zauważalnym plusie dla AmRestu (6,89%), którego akcje aktualnie notowane są po 19,2400 PLN. Dzisiejszy raport znajdzie swoje odzwierciedlenie w zachowaniu akcjonariuszy dopiero na czwartkowej sesji - ze względu na to, że kurs AmRestu znajduje się w granicach marcowego dołka notowań (po spadku z ponad 48 PLN) możliwe są również optymistyczne scenariusze na jutrzejszej sesji, jeśli akcjonariusze uznają dynamikę powrotu do normalności za wystarczającą.

Czytaj także: AmRest z gorącymi wynikami i chłodnym przyjęciem akcjonariuszy

Spółka AmRest Holdings, prowadząca sieć lokali gastronomicznych, opublikowała wstępne wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Są one optymistyczne dla spółki, wskazując na niemal dwudziestoprocentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku. Przychody AmRestu również zauważalnie.. Czytaj
AmRest z gorącymi wynikami i chłodnym przyjęciem akcjonariuszy

 

Notowania: AmRest Holdings SE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:EAT/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk