• Odbierz prezent
Amerykańskie giełdy utrzymują pozytywne nastroje zasilane łagodną polityką FED

Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku nie dostarczyło wielkich zmian. Przebieg notowań dla FW20 był bardzo stabilny, zakres wahań dla FW20 w ciągu dnia ledwie przekroczył 20 pkt. Na wykresie dziennym utrzymuje się trwający od czerwca trend boczny.

Od początku sierpnia notowania poruszają się bliżej górnego ograniczenia (1855 pkt.), jednak dotychczasowe próby wybicia ponad tą barierę kończyły się niepowodzeniem. Uwagę zwraca, mimo obniżonej zmienności, wzrost wolumenu na czwartkowej i piątkowej sesji być może uprzedzający silniejszy ruch notowań. Na wykresie 60-min również dominuje tendencja horyzontalna. Na podstawie ostatnich ekstremów cenowych jej granice są ustawione w przedziale 1815 – 1857 pkt, bieżące notowania są w połowie tak określonego pasma chyląc się bardziej w kierunku podstawy.

Na giełdach amerykańskich utrzymują się pozytywne nastroje zasilane głównie ultrałagodną polityką FED. Główne indeksy notują nowe historyczne maksima równocześnie windując ich wyceny po prognozowanych wskaźnikach P/E na również nowe szczyty. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od piątkowego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt krajowego PKB po II kw.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Amerykańskie giełdy utrzymują pozytywne nastroje zasilane łagodną polityką FED - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk