• Odbierz prezent
Amerykański rynek akcji S&P500 jest na nowym, historycznym maksimum

Rosnące oczekiwania wobec opracowania szczepionki na COVID19, szerszego dostępu do nowych metod leczenia osób zakażonych koronawirusem oraz złagodzenia napięć na linii USA – Chiny, napędzają globalny przypływ sentymentu do rynków akcji. Szeroki indeks amerykańskiego rynku akcji S&P500 jest na nowym, historycznym maksimum.

Również parkiety zachodnioeuropejskie wykazały niemałe zwyżki. Na krajowym rynku także był wykazywany optymizm. Kurs FW20 zakończył dzień na ponad 1% plusie. Notowania na wykresie dziennym na powrót zbliżają się do górnego ograniczenia formowanego od początku czerwca trendu bocznego (1855 pkt.). Wybicie ponad ten poziom będzie wskazaniem do dalszej zwyżki.

Na diagramie 60-min kurs dokonał wolty w stylu „wyspy odwrotu” wyraźnie oddzielonej oknami cenowymi. Bieżące notowania dotarły do linii szyi wcześniejszej formacji RGR (ok. 1845 pkt.), jeżeli wejdą ponad ten poziom to dalszy wpływ formacji pozostanie już nieaktywny. Wsparciem dla dalszej zwyżki jest górne wybicie z kreślonego po ostatnich ekstremach cenowych kanału spadkowego. Na MACD jest utrzymany sygnał kupna. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników nastrojów w gospodarce dla Niemiec oraz konsumentów w USA. Ponadto w kraju zostaną opublikowane w ramach comiesięcznego podsumowania sytuacji gospodarczej dane z rynku pracy. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Amerykański rynek akcji S&P500 jest na nowym, historycznym maksimum - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk