• Odbierz prezent
Amerykański indeks S&P500 stanął w miejscu

Amerykański indeks S&P500 stanął w miejscu. Od ponad tygodnia cena utrzymuje się powyżej wsparcia 4370 punktów, ale nie przekłada się to na kolejny impuls wzrostowy. Linia trendu pociągnięta po dołkach potwierdza, że sentyment trwający od wiosny ubiegłego roku nadal jest aktualny. Co ciekawe, nie koniecznie znajduje to potwierdzenie na wskaźnikach. RSI utrzymuje się blisko linii 70 punktów, ale pozostaje w tendencji spadkowej.

Wiadomości rynkowe z mBank

MACD który głównie służy do szukania dywergencji,

tworzy układ niższych szczytów, co jest w sprzeczności z wykresem ceny. Nie jest to pierwszy taki sygnał, więc czujność inwestorów zapewne została uśpiona. W końcu to cena jest najważniejszym indykatorem i wypadkową zachowań inwestorów. Skoro już o niej mowa, to możemy przybliżyć gdzie znajdują się ważne wsparcia. O oporach nie wspominam, gdyż każdy kolejny szczyt to wejście w terytoria nieznane, niemające swojego odpowiednika w historii. Za słabość byków będzie trzeba uznać przełamanie poniżej 4370 punktów. Taka sytuacja oznaczałaby tworzenie korekty podobnej do tych widocznych na dziennym wykresie. Ich długości są różne, ale oscylują pomiędzy 200 a 380 punktów. Amplituda wahań z ostatnich dni to ok. 40 punktów, więc jest przestrzeń dla potencjalnych spadków. Szczególnie że wartość US500 znajduje się w górnej części kanału wyznaczonego przerywanymi liniami Bollingera. Podsumowując, trend wzrostowy pozostaje stabilny, ale okresowo pojawiające się korekty są zjawiskiem cyklicznym, a od zakończenia ostatniej upłynęło już 10 sesji. Sugeruje to czujność, szczególnie na niższych interwałach.

„Zamrożony” US500 - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk