• Odbierz prezent
Amerykański fundusz zainwestuje w Ursus

3 września w godzinach wieczornych spółka Ursus poinformowała w swym komunikacie o podpisaniu listu intencyjnego między spółką Ursus S.A.  i jej spółką zależną Ursus Bus S.A. z amerykańskim funduszem Enerkon Solar International Inc. prowadzącym działalność inwestycyjną.

 

3 września po sesji na GPW w swym komunikacie spółka Ursus poinformowała, że w tym dniu wraz ze spółką Ursus Bus podpisała z amerykańskim funduszem Enerkon Solar International Inc protokół ustaleń (memorandum of understanding). W ramach zawartych ustaleń strony zobowiązały się do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej w celu przywrócenia mocy produkcyjnych Grupie Ursus. Na podstawie planowanej umowy inwestycyjnej Enerkon Solar International Inc zainwestuje w pierwszym etapie do 30 000 000 USD, z możliwością zwiększenia tej kwoty i obejmie do 49% akcji Ursus Bus S.A. oraz do 7% akcji Ursus S.A. W komunikacie dodano, że prawem regulującym stosunki w ramach zawartego memorandum jest prawo angielskie.

Enerkon Solar International Inc jest amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Swą działalność prowadzi od 1986 r.  Enerkon Solar International Inc jest notowany na OTC Markets pod oznaczeniem ENKS.PK.

Czytaj także: Ursus z kontraktem na ponad 20 milionów złotych - kurs rośnie

Spółka Ursus poinformowała w czwartek 29 sierpnia o zawarciu kontraktu na dostarczenie do Szwecji ponad tysiąca przyczep własnej produkcji o łącznej wartości niemal 22 mln złotych. Jest to istotne zamówienie z perspektywy znajdującej się w kłopotach finansowych i będącej w stanie restrukturyzacji sp.. Czytaj
Ursus z kontraktem na ponad 20 milionów złotych - kurs rośnie

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk