• Odbierz prezent
Amazon zatrudnia na stanowisko związane z blockchainem i kryptowalutami

Amazon opublikował ogłoszenie o pracę dla “Digital Currency and Blockchain Product Lead,” w swoich biurach w Seattle.

Wygląda na to, że Amazon chce się bardziej zagłębić w cyfrowe waluty i technologię blockchain. Firma opublikowała na swojej stronie internetowej nowe ogłoszenie o pracę. Oferta dotyczy stanowiska lidera produktu ds. cyfrowej waluty i blockchaina, który będzie częścią zespołu Payments Acceptance & Experience w Seattle. Zespół ten jest odpowiedzialny za wszystkie płatności klientów na całym świecie na stronach Amazon.

W ogłoszeniu czytamy, że zespół poszukuje osoby na stanowisko kierownika produktu, która będzie specjalizować się w rozwijaniu strategii firmy Amazon w zakresie cyfrowych walut i produktów blockchain. Stanowisko wymaga, aby kierownik produktu wykorzystał swoją wiedzę z zakresu blockchaina, rozproszonej księgi, cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i kryptowalut do stworzenia mapy drogowej produktu. Konieczne jest przedstawienie argumentów przemawiających za różnymi walutami cyfrowymi oraz za tym, czy powinny one zostać przyjęte przez Amazon.

Nowy lider będzie również kierował ogólną wizją produktu, kształtując przyszłość Amazona w świecie cyfrowych aktywów.

Zainteresowanie Amazona kryptowalutami

Podczas gdy Amazon nie poczynił wielu publicznych kroków w kierunku przyjęcia kryptowaluty, najnowsze ogłoszenie o pracę sugeruje możliwą przyszłość, w której konsumenci będą mogli używać cyfrowej waluty do zakupu rzeczy na Amazon.

Zainteresowanie Amazona kryptowalutą jako środkiem płatniczym zmieniało się na przestrzeni lat. W 2017 roku, Amazon Pay VP w tym czasie, Andy Jassy, powiedział CNBC, że firma nie planuje akceptować kryptowalut, ponieważ nie było na nie popytu. Teraz, w 2021 roku, zapotrzebowanie wzrosło i wydaje się, że Amazon zmienił stanowisko w tej sprawie.

Warto zauważyć, że ogłoszenie nie jest jedyną pracą odnoszącą się do blockchaina lub kryptowalut na stronie Amazon. Tyle tylko, że pozostałe oferty nie są na tak wysokim szczeblu jak stanowisko kierownika produktu. W rzeczywistości, na tablicy ogłoszeń Amazona znajdują się dziesiątki ofert pracy związanych z blockchainem w działach rozwoju oprogramowania, inżynierii operacyjnej IT i wsparcia technicznego oraz reklamy sprzedaży i zarządzania kontami.

W oświadczeniu dla Business Insider, rzecznik prasowy Amazon potwierdził ogłoszenie o pracę i dodał:

Jesteśmy zainspirowani innowacjami zachodzącymi w przestrzeni kryptowalutowej i badamy, jak mogłoby to wyglądać w Amazon. Wierzymy, że przyszłość będzie zbudowana na nowych technologiach, które umożliwiają nowoczesne, szybkie i niedrogie płatności, i mamy nadzieję, że przyniesie tę przyszłość klientom Amazon tak szybko, jak to możliwe.

BeInCrypto Polska - Amazon zatrudnia na stanowisko związane z blockchainem i kryptowalutami


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk