• Odbierz prezent
Amazon zaskoczył wynikami finansowymi - kurs mocno w górę

Amazon w czwartek 30 stycznia opublikował wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Okazały się one znacznie lepsze od rynkowych oczekiwań i doprowadziły do ponad dwunastoprocentowego wzrostu notowań spółki. Ponadto Amazon podwyższył swoje prognozowane przychody w pierwszym kwartale 2020 r.

 

W czwartym kwartale zeszłego roku Amazon osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 87,4 mld dolarów oraz zysk w wysokości 6,47 dolara na pojedynczą akcję. Przychody okazały się o 21% wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

 

Amazon przekroczył również liczbę 150 mln subskrybentów usługi Amazon Prime, będącej konkurentem m.in. dla Netflixa i HBO GO, a także oferującej bezwzględny jednodniowy czas dostawy zamówionych produktów. Spółka zapowiada dalszy rozwój dostępności usługi one-day-shipping, co przez wielu analityków było uznawane za czynnik dużego ryzyka dla Amazona.

 

Przychody z segmentu Amazon Web Services (serwerów i chmury danych) wzrosły o 34% w porównaniu do zeszłego roku, dochodząc do 10 mld dolarów.

Spółka zanotowała również 41% wzrost przychodów z segmentu działalności reklamowej.

 

Amazon zaktualizował również swoje oczekiwania dotyczące przychodów w pierwszym kwartale tego roku - spółka zakłada, że wyniosą one od 69 do 73 mld dolarów.

 

Dobre wyniki finansowe spotkały się z optymistycznym przyjęciem akcjonariuszy - akcje Amazona przekroczyły 2060 dolarów, zaś kapitalizacja osiągnęła ponad 920 mld dolarów.

Czytaj także: Tesla to senny koszmar grających na spadki. Gdzie jest granica wzrostów?

Tesla bez wątpienia jest jedną z najbardziej medialnych spółek na świecie, która w ostatnim kwartale zyskała ponad 150% na wartości, mimo tego że wciąż jest najchętniej shortowanym podmiotem na amerykańskiej giełdzie. Wielu inwestorów od dłuższego czasu twierdzi, że Tesla jest przez rynek wyceniana .. Czytaj
Tesla to senny koszmar grających na spadki. Gdzie jest granica wzrostów?

 

Notowania: AMAZON

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AMZN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk