• Odbierz prezent
Amazon z wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r. Wyższe przychody, niższy zysk

24 października spółka Amazon przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody były wyższe od szacunków analityków z Wall Street, jednak zysk okazał się niższy.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

24 października po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku, spółka Amazon opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody wyniosły 70 mld USD wobec 56,6 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Stanowi to wzrost o 24% rok do roku. Osiągnięte przez spółkę przychody okazały się nieco wyższe od oczekiwań analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 68,8 mld USD.

Spółka przedstawiła prognozę na czwarty kwartał dotyczącą przychodów. Według szacunków spółki, mogą one kształtować się w przedziale między 80 mld USD a 86,5 mld USD. Prognoza ta jest niższa od wcześniejszych szacunków analityków, zakładających przychody na poziomie 87,4 mld USD.

W III kwartale zysk operacyjny obniżył się do poziomu 3,2 mld USD wobec 3,7 mld USD w analogicznym okresie zeszłego roku. Stanowi to spadek o 15% rok do roku. Na czwarty kwartał spółka przewiduje zysk operacyjny w przedziale między 1,2 mld USD a 2,9 mld USD Prognoza ta również jest niższa od wcześniejszych szacunków analityków. Zakładali oni zysk operacyjny na poziomie 4,2 mld USD.

Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 2,1 mld USD wobec 2,9 mld USD w III kwartale 2018 r. Zysk na akcję wyniósł 4,23 USD wobec 5,75 USD rok wcześniej. Okazał się on niższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie 4,62 USD na akcję.

W III kwartale 2019 r. biznes chmurowy Amazona osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 9 mld USD,  a więc nieco poniżej oczekiwań analityków na poziomie 9,1 mld USD. Zysk operacyjny z tego segmentu wyniósł 2,26 mld USD, co stanowi wzrost o 9% rok do roku. Okazał się on jednak niższy od konsensusu analityków na poziomie 2,55 mld USD.

Warto wspomnieć, że w drugim kwartale tego roku spółka przeznaczyła ponad 800 mln USD na inwestycje w rozwój programu bezpłatnych jednodniowych dostaw.  Oczekuje, że będzie kontynuować te inwestycje. Planuje także zwiększyć nakłady na biznes chmurowy.

W swym oświadczeniu CEO Amazona – Jeff Bezos podkreślił istotną rolę inicjatywy spółki dotyczącej ekspresowych dostaw w jeden dzień, stwierdzając, ze prowadzi to do większej satysfakcji klientów: „Klienci są zachwyceni skróceniem Prime z dwóch dni do jednego dnia – już zamówili miliardy rzeczy z darmową jednodniową dostawą w tym roku. To wielka inwestycja i to jest właściwa długoterminowa decyzja dla klientów.”

W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki Amazon spadł o 9%.

Czytaj także: Amazon z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Oczekiwano więcej!

25 lipca gigant handlu internetowego Amazon przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przychody osiągnięte przez spółkę przewyższyły szacunki analityków, jednak zysk okazał się niższy niż oczekiwano. Spodziewano się także większego wzrostu przychodów z usług chmurowych.   25 lipca po z.. Czytaj
Amazon z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Oczekiwano więcej!

Notowania: AMAZON

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AMZN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk