• Sklep
  • Odbierz prezent
Amazon z patentem na system Proof of Work, pokrewny z bitcoinem (BTC)

W piątek 17 maja spółka Amazon, będąca gigantem e-commerce oraz usług związanych z chmurą danych, otrzymała patent w Stanach Zjednoczonych na tworzenie własnych systemów kryptograficznych opartych na algorytmie konsensusu Proof of Work, działających na podobnej zasadzie do tych, znanych z kryptowalut.

 

Wniosek złożony przez Amazona jeszcze w grudniu 2016 r. został zatwierdzony przez Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) w piątek 17 maja.

Przyznany patent dotyczy systemu opartego na algorytmie konsensusu Proof of Work, wykorzystującego - znane m.in. z BTC - drzewa hash, zwane również drzewami Merkle’a.

W systemie oczywiście nie będzie górników, jak ma to miejsce w kryptowalutach PoW, zaś dowodem wykonanej pracy ma być wygenerowanie poprawnego drzewa hash. Opatentowany system ma zapewnić bezpieczeństwo wymiany danych pomiędzy dwiema stronami, a dzięki implementacji Proof of Work gwarantować ochronę przed atakami DDoS (odmowy usługi), polegającymi na celowym zapychaniu sieci. Rozwiązanie to najprawdopodobniej zostanie zaimplementowane w serwerach Amazon Web Services, które stanowią ponad połowę usług chmurowych w sieci.

 

W środowisku entuzjastów kryptowalut coraz częściej wspomina się o rzekomych planach wprowadzenia płatności za pomocą bitcoina (BTC) w sklepach Amazona. Warto dodać, że stanowiący znaczną część dochodów spółki Amazon Web Services, świadczący usługi z zakresu chmury obliczeniowej i hostingu danych, 1 maja uruchomił usługę Managed Blockchain, dającą gotowe narzędzia do połączenia usług AWS z otwartoźródłowymi sieciami blockchain, takimi jak m.in. Hyperledger Fabric. AWS planuje również przyszłe rozszerzenie usługi do sieci Ethereum (ETH).

Czytaj także: Amazon z rekordowym zyskiem. Zobacz, ile zarobiła spółka

25 kwietnia znana amerykańska spółka Amazon przedstawiła wyniki kwartalne. Wprawdzie wzrost przychodów nie zaskoczył rynku, jednak zysk osiągnięty przez spółkę okazał się imponujący. Czy spółce uda się powtórzyć ten wynik w następnym kwartale?   25 kwietnia po zakończeniu sesji na amerykańskiej gi.. Czytaj
Amazon z rekordowym zyskiem. Zobacz, ile zarobiła spółka

 

Notowania: AMAZON

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AMZN/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk